Всеукраїнська спартакіада «Сила духу» була започаткована у 2013 році, проходить щорічно серед потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, у тому числі осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва.

  Метою спартакіади є соціальна реабілітація і створення умов для повернення осіб з інвалідністю до активного життя, із залученням органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадськості до проблем потерпілих на виробництві.

  19 вересня Уряд виділив 29,4 млн грн для виплати допомоги родинам учасників АТО, які загинули, та особам, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювань, одержаних під час участі в АТО.

  «На сході України наші воїни захищають мир та свободу України та всієї Європи, при цьому часто ціною життя та здоров'я. Грошова компенсація не зможе повернути ані одного, ані іншого, але це найменше, що ми можемо зробити для героїв та їхніх родин, аби їх підтримати”, - коментує Перший віце-прем’єр-міністр-Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів відповідне рішення Уряду.

  У 2019 році заплановано проведення Всеукраїнського вишколу "Джура-Прикордонник" в м.Ізмаїл Одеської області.

  З 10 по 18 серпня 2018 року Міністерством молоді та спорту України спільно з Львівською облдержадміністрацією та Прикордонною службою України було проведено Всеукраїнський вишкіл,спрямований на підготовку громадських активістів,які залучаються до організації і проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл"(Джура) , "Джура-Прикордонник". Захід відбувався на базі Кінологічного навчального центру Держприкордонслужби (Львівська обл.,м.Великі Мости).

  16 вересня 2018 року на площі біля районного будинку культури всі маленькі мешканці Піщанки мали можливість весело провести час на свіжому повітрі та разом із зайчиком Вухастиком та ведмедиком Гошкою подорожувати «Країною здоров’я».

  Країна здоров’я – це вісім пізнавально-розважальних станцій «Чисте повітря», «Вода», «Сонячне світло», «Харчування», «Фізичні вправи», «Відпочинок», «Стримання» та «Духовність», де діти могли почути корисну інформацію про здоровий спосіб життя та погратися в ігри.

  Під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Дмитра Денисова відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини. На розгляд комісії було винесено 13 питань, що стосувалися захисту прав та законних інтересів дітей. А саме: визначення місця проживання малолітніх дітей; встановлення графіку спілкування батька з малолітньою донькою; дозвіл на влаштування в сім’ю дитину, позбавлену батьківського піклування, яка перебуває на первинному обліку в службі у справах дітей Піщанської районної державної адміністрації та на даний час перебуває у Вінницькому центрі соціально-психологічної реабілітації дітей.

  Згідно Плану основних заходів цивільного захисту області на 2018 рік з 17 вересня по 17 жовтня 2018 року в області проводиться "Місячник Цивільного захисту".

  Головна мета місячника – роз'яснення державної політики, спрямованої на забезпечення безпеки та захисту населення і територій, матеріальних і культурних цінностей та довкілля від негативних наслідків надзвичайних ситуацій, їх попередження, навчання населення поводженню в екстремальних умовах, пропаганда діяльності єдиної системи цивільного захисту та її структурних підрозділів.

  Сьогодні питання про здоровий спосіб життя, в основному, не цікавить підростаюче покоління. Паління, алкоголь, наркотики та інтернет-залежність захлеснули велику частину підлітків. З кожним роком все більше спостерігається тенденція до зниження відсотка здорових дітей та молоді.

  З метою посилення відповідальності та поваги підлітків до свого здоров’я, працівниками Піщанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за участі представників Піщанського бюро правової допомоги, 12 вересня 2018 року на базі Дмитрашківської загальноосвітньої школи І – ІІІ ст. для учнів 8 класу проведено інформаційний захід на тему: «Я можу відмовитися від шкідливих звичок».

  12 вересня 2018 року помер учасник бойових дій, сержант контрактної служби Рубанський Федір Сергійович.

  Військовий брав участь в бойових діях в Aвдіївці (в/ч А2167). Хлопець ще в липні отримaв вaжкі порaнення. Увесь цей чaс зa його життя боролися лікaрі нейрохірургічного відділення Київського військового госпиталю.

  Федір Рубaнський родом із селища Рудниця Піщaнського рaйону. Прощaння з Героєм зaплaновaно нa 15 вересня.

  За сприяння Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації та громадської організації «Філософія Серця» 12 вересня 2018 року в районі відбувся семінар на тему: «Молодь на шляху до подружнього життя».

  В семінарі взяли участь представники територіальних громад та сільських, селищних рад району, які працюють з молоддю, а також представники з числа молоді. В ході семінару озвучено важливі питання щодо створення сім’ї, відповідальності подружжя, належного виховання дітей, збереження сімейних цінностей, виховання дітей в національних традиціях.

  З 1962 року світова спільнота визначила кожну другу неділю вересня Міжнародним днем пам’яті жертв фашизму. Це пов’язано з тим, що саме у цьому місяці відзначаються дві визначні дати Другої світової війни: день її початку та остаточного завершення.

  День пам’яті жертв фашизму – це день пам’яті десятків мільйонів людей, які загинули під час Другої світової війни. Це мільйони солдатів, яких фашистські лідери зіштовхнули один з одним, але ще більше – мирних жителів, які гинули під бомбами, від хвороб і голоду, у концтаборах…