Доводимо до Вашого відома, що в рамках Стратегії МСП у 2018 році на фінансову підтримку суб’єктів малого та середнього підприємництва, в тому числі підприємців-початківців (стартапи) з обласного бюджету виділено 1,4 млн грн.

Стартап з англійської перекладається як «почати щось», тобто стартувати в чомусь, почати робити щось. І, відповідно, сьогодні це цілий тренд, який безпосередньо стикається з підприємництвом для започаткування власної справи (бізнесу).

Стартап - це зовсім молодий проект, в основі якого лежить якась абсолютно нова ідея, не використана до цього ніким. Проект може бути створений у будь-якій сфері життєдіяльності: медицина, торгівля, транспорт, послуги і так далі.

Основна Мета стартапу - привернути увагу інвесторів своєю ідеєю в необхідність та перспективність задуманої справи і зробити компанію затребуваною та прибутковою.

Відмінними особливостями будь-якого стартапу є такі риси:

Інноваційна ідея. Новизна - головна відмінна риса такого бізнесу від традиційних ніш. Хороша ідея - те, з чого починається будь-який успішний стартап.

Інвестиції. На стадії зародження компанії стартапери залучають до своєї ідеї інвесторів;

Можливі 3 способи знайти інвестора для відкриття бізнесу:

По-перше, якщо стартап свіжий і представляє інтерес у соціальному, науковому та суспільному плані, то можна звернутися на краудфандингові платформи (В Україні найбільш відомі краудфандингові платформи - Спільнокошт (ВеликаІдея) та Na-Starte, які націлені на розвиток громадянського суспільства).

По-друге, якщо стартап-проект має серйозну наукову, інформаційну, виробничу або технологічну спрямованість, то має сенс звернутися на спеціалізовані сайти і форуми, де обговорюються не тільки загальні питання бізнесу, але і присутні потенційні вкладники. Вони теж зацікавлені у пошуку прибуткових проектів.

По-третє, можна звернутися безпосередньо через сайти та в офіси інвестиційних та венчурних компаній. Як правило, реалізуючи державні програми підтримки приватного бізнесу, саме ці компанії проводять семінари, конференції, конкурси і виставки, де, крім інформаційної та консультативної підтримки, можна знайти майбутніх партнерів та інвесторів.

Мінімальні строки розвитку. Як правило, стартапи відрізняються від інших видів бізнесу високою швидкістю розвитку. Тобто, ідея реалізовується в максимально стислі терміни - в середньому за 6 місяців;

Команда. Такий бізнес передбачає обов’язкову наявність команди однодумців (стартапери). Поодинці розвинути компанію і вивести на ринок інноваційну ідею практично неможливо;

Невеликі шанси на успіх. Будь-який стартап з самого початку приречений на провал. Все залежить безпосередньо від того наскільки успішно стартапери реалізують свій проект. Але практика показує, що успіху досягають лише 15-20% стартап-проектів;

Цілі стартапу. У більшості випадків стартап розвивають з метою подальшого продажу.

За більш детальною інформацією та роз’ясненням по обласному Конкурсу бізнес-планів для підприємців-початківців (стартапи) пропонуємо звертатися до фахівців Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА за тел. 0432-66-14-24. Відділ економічного розвитку і торгівлі РДА