Нагадаємо, що всеукраїнський правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» було презентовано Міністром юстиції Павлом Петренком та очільником USAID Уейдом Уорреном на початку червня минулого року. Проект реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги та територіальними органами юстиції за підтримки програми USAID «Нове правосуддя», БФ «Відродження», інших донорів та партнерів.

Мета проекту: забезпечити громадян інформацією про їхні права та механізми захисту цих прав, сформувати нову правову культуру в суспільстві, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної правової демократичної держави.

13 вересня 2017 року Розпорядженням Кабінету Міністрів України №638-р «Про реалізацію правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» у 2017-2019 роках» проекту було надано статус національного.

10 листопада Національна рада реформ більшістю голосів схвалила Стратегію інформування громадян України про гарантовані їм Конституцією та законами України права на період до 2019 року. Документ реалізовуватиметься в рамках всеукраїнського правопросвітницького проекту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!».

14 листопада 2017 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!». Інформація про відповідне рішення розміщена на офіційному сайті Глави держави.

Слоган проекту: ЗНАЮ! ДІЮ! ЗАХИЩАЮ!

• Знаю свої права.
  • Користуюсь ними і знаю, що треба робити, коли мої права порушують.
  • Захищаю себе згідно із законами, а держава захищає
  • Мене і мої права.

Уряд вже наповнює проект «Я маю право!» реальним змістом за такими напрямками:

1. #МаскиШоуСтоп: захист прав підприємців - прийняття Закону щодо запобігання тиску правоохоронних органів на бізнес
  2. #ЧужихДітейНеБуває: захист прав дітей - прийняття Закону щодо посилення відповідальності за жорстку несплату аліментів
  3. #АгроРейдериСтоп: захист прав аграріїв - створення антирейдерських аграрних штабів по всій Україні
  4. #ХабарЗаНавчанняСтоп: захист прав студентів - боротьба з корупцією у вищих навчальних закладах.

Офіційний веб-сайт проекту: http://pravo.minjust.gov.ua/

Всім громадянам, які хочуть дізнатися про свої права можуть звертатись на телефон «гарячої лінії» райдержадміністрації. Інформування Ваших запитів буде здійснюватись через газету «Піщанські вісті» та веб-сайт райдержадміністрації.