Про це сьогодні розповів заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Івасюк в ході селекторної наради, яку проводив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко спільно із в.о. міністра охорони здоров’я України Уляною Супрун.

У Вінницькій студії участь у нараді взяли заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Івасюк та директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Людмила Грабович.

У ході селекторної наради Павло Розенко звернувся до керівництва Міністерства охорони здоров’я та глав обласних державних адміністрацій з ви-могою забезпечити ефективне впровадження медичної реформи на всіх рівнях.

«Вимагаю від МОЗ і ОДА жорсткої реакції на саботаж медичної реформи. На кожен факт створення штучних перепон для налагодження системи має бути миттєва реакція, кого б це не стосувалося, - чи чиновника будь-якого рівня, чи головного лікаря, – аж до звільнення. Якщо людина не може забезпечити швидкого впровадження реформи, значить вона працює не на своєму місці», - сказав Віце-прем’єр-міністр.

Павло Розенко назвав неприпустимою ситуацію, коли лікарі на місцях не обізнані щодо впровадження медичної реформи: «Багато скарг є на те, що лікарі на місцях не обізнані щодо впровадження медичної реформи. Це не-припустимо. Прошу негайно вжити необхідних заходів для усунення цих фактів», - наголосив він, звертаючись до представників МОЗ та департаме-нтів охорони здоров’я ОДА.

Віце-прем’єр-міністр доручив керівництву МОЗ спільно з органами місце-вої влади провести масштабну роз’яснювальну роботу щодо впроваджен-ня мед реформи у кожній області: «Ваші робочі кабінети на декілька міся-ців потрібно перенести в області і організувати потужну роз’яснювальну роботу в кожній області. Нам дуже важливо зрозуміти системні проблеми на старті і швидко їх вирішити».

Він також закликав громадян повідомляти про проблеми, які виникають під час вибору лікаря чи підписання декларації, на урядову «гарячу лінію» за безкоштовним номером 15-45.

«Особливо зараз, в перші місяці, нам дуже важливо налагодити ефектив-ний зв'язок із громадянами, щоб система вчасно і в повному обсязі запра-цювала. На урядовому рівні така система працює – на сьогодні є гаряча урядова телефонна лінія. Номер 15-45 безкоштовний. Звертайтеся, якщо ви бачите протидію системи, якщо ви бачите якісь проблеми у закладах охорони здоров’я», - наголосив Павло Розенко.

Також, у ході селекторної наради щодо впровадження медичної реформи, Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко наголосив, що пацієнти мають право обирати собі лікарів і отримувати доступні і якісні медичні пос-луги незалежно від місця реєстрації.

«Є низка сигналів про те, що є порушення прав пацієнтів на вільний вибір лікаря. Ще раз наголошую - вибір лікаря жодним чином не пов'язаний з місцем реєстрації. З 1 квітня медична реформа почала запроваджуватися на місцях, і зараз головна задача місцевої влади по всій країні - забезпечити для людей можливість вільно обрати свого лікаря», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

Павло Розенко повідомив, що станом на ранок 10 квітня 2018 р. підписано 304 тис. декларацій, майже 265 тисяч громадян вже обрали свого лікаря: терапевта, педіатра та сімейного лікаря.

«Сьогодні у системі вже є 1032 заклади по всій Україні. В кожній області є міста, де громадяни вже можуть підписати декларації», - зазначив він. Найбільше декларацій, за словами Павла Розенка, підписано у Закарпатській області, місті Києві, Донецькій, Чернівецькій та Полтавській областях.

Найменша кількість - у Херсонській, Черкаській, Рівненській, Сумській і Чернігівській областях.

В свою чергу Уляна Супрун наголосила, що одним із першочергових завдань впровадження реформи охорони здоров’я є покращення надання медичних послуг населенню та повернення довіри громадян до лікарів. Окрім того, виконуюча обов’язки міністра зауважила, що на старті медичної реформи є дуже важливо впроваджувати комунікаційні кампанії на пе-рвинній ланці медичних установ.

Успішним прикладом реформування галузі медицини, за переконанням Уляни Супрун, є впровадження програми «Доступні ліки». Адже протягом цієї програми лікарями виписано 15,5 млн. рецептів на ліки, які громадяни можуть отримати безкоштовно, або з незначною доплатою. Також, за да-ними МОЗ на 4% зменшилась кількість викликів швидкої медичної допо-моги до пацієнтів з підозрою на інсульт, на 6% збільшилась кількість паці-єнтів з нормалізованим рівнем цукру крові. Розповідаючи про стан справ у Вінницькій області щодо впровадження медичної реформи Ігор Івасюк зауважив: «Вінниччина ретельно готувалась до початку впровадження медичної реформи. Зокрема, всі медичні заклади первинного рівня мають підключені електронні системи eHealth. Також, станом на сьогодні, в області укладено 28 тис. 168 декларацій та зареєстровано 807 лікарів, з якими є можливість заключати дані деклара-ції. Окрім того, стосовно реалізації урядової програми «Доступні ліки», то в області з початку року на дану програму використано 8,3 млн. грн. із виділених 41 млн.грн.»