Щороку в третю неділю травня по всій Україні вшановують пам’ять жертв політичних репресій. Не стоїть осторонь від цих подій і громада Піщанського району. Заступник голови райдержадміністрації М. Ковтюк, заступник голови районної ради В. Міщенко, секретар Піщанської селищної ради Г. Свєчніков, представники районних установ, організацій, молодь 15 травня 2016 року в смт.Піщанка взяли участь у мітингу біля пам’ятного знаку жертвам політичних репресій, вшанували всіх, хто невинно постраждав та загинув від репресій в часи комуністичної влади. Присутні поклали квіти та вшанули пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

У храмах району були проведені панахиди за жертвами політичних репресій, в бібліотечних закладах були розгорнуті тематичні книжкові виставки. Також в усіх загальноосвітніх закладах району проведено заходи, присвячені тематиці масових політичних репресій, переслідуванню громадян тоталітарним режимом.

Учасники мітингу підкреслили, що ми повинні бути вдячні попереднім поколінням за віру, мужність, принциповість, патріотизм. Слід пам’ятати, що за наше сьогодення і незалежність віддано мільйони життів. І гідним вшануванням їх пам’яті буде вільна і сильна Україна.