4 травня 2018 року у Піщанському НВК “ЗОШ I – III ст. - ліцей” відбувся п’ятий етап фестивалю «Мови єднають світ». Вперше в 2013 році це свято започаткувала вчитель іноземної мови Піщанського НВК “ЗОШ I –III cтупенів – гімназія” Фурман Надія Трохимівна. Протягом 2014 – 2017 років фестиваль проходив в загальноосвітніх школах сіл Дмитрашківка, Чорномин, Студена.

Приємно, що не перший рік продовжується традиція знайомитися з історією, культурою, талантами громад району.

Незважаючи на те, що свято проводилось на різних мовах, усі розуміли один одного, бо все йшло від щирого серця. “Мови єднають світ” є важливою подією як і для учнів, так і для вчителів. Адже мова – нетлінний скарб кожного народу, глибинний показник його культури. Найбільше і найдорожче, що в нього є, це ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, у яку народ складає своє життя, досвід, почуття і свої сподівання.

Цьогоріч фестиваль організували заступник директора з виховної роботи Грушецька Н. В., педагог – організатор Шпатар В.В, та вчителі іноземної мови Житкевич В.В. та Лук’янова О.О.

Учасників фестивалю вітали голова районної ради Чвалюк Д. Т., заступник голови районної державної адміністрації Денисов Д.Д., начальник відділу освіти райдержадміністрації Ясько Л.В.

У заході взяли участь учні 11 класу Піщанського НВК “ЗОШ I – III ст. - ліцей” – Мазур М., Таченко І., Косаренко Ю. та Чоботарьова В. Святковий концерт був захоплюючий, адже програма фестивалю складалася з яскравих музичних номерів. На сцені лунала англійська, німецька, іспанська та українська мови. Кожен виступ оголошували учні в костюмах різних країн світу – Англії, Німеччини, Білорусі, Японії, Іспанії, Молдови, Китаю, Болгарії, Польщі, Ірландії, Індії та інших.

В цілому під час фестивалю панувала атмосфера дружби, яка показала єдність мов серед представників 15 шкіл Піщанського району. Оплески аудиторії підтверджували своє захоплення від виступів юних талантів, які декламували вірші, співали пісні, ставили прекрасні танці, вражали акторською грою.

Запрошені та представники районного відділу освіти відзначили організацію та проведення фестивалю на високому професійному рівні. За підготовку учасників у районному фестивалі “Мови єднають світ” вчителям іноземної мови вручено грамоти: Малюті З.В. (ЗОШ І-ІІІст. с. Болган), Хитрук Т.В. (ЗОШ І-ІІст. с. Рудницьке), Мазур Т.І. (НВК “ЗОШ I – II cт. – ДНЗ ” с. Гонорівка, ОНЗ «Студенянська ЗОШ І-ІІІст.»), Дончуку М.М. (ЗОШ І-ІІІст. с. Дмитрашківка), Ткачовій А.В. (ЗОШ І-ІІст. с. Кукули), Бабалунзі Т.М. (І-ІІІст. с. Яворівка), Касько О.В. (ЗОШ І-ІІІст. с. Миролюбівка), та Дашко Г.С., Анчиполівській В.М. (Піщанський НВК “ЗОШ І–ІІІ ст. - гімназія”), Житкевич В.В. (Піщанський НВК “ЗОШ І-ІІІ ст.- ліцей”), Злагоднюк Н.Ф. (ЗОШ І-ІІІст. смт Рудниця), Горенській Т.В. (НВК “ЗОШ I – II cт. – ДНЗ ” с. Ставки), Пановій М.І (ЗОШ І-ІІІст. с. Трибусівка), Лук’яновій О.О. (ЗОШ І-ІІІст. с. Чорномин), Пальчик Т.Д. (Піщанська спеціальна загальноосвітня школа - інтернат), Крочі В.М. (ЗОШ І-ІІст. с. Городище).

І дорослі, і малі вкотре переконались, що не знаючи іноземної мови, не можливо пізнати рідну мову. Вивчаючи іноземні мови ми відкриваємо світ. Чим більше мов ми знаємо, тим нам легше зрозуміти людей з різних країн світу. Тож давайте вивчати іноземні мови!