14 травня в приміщенні райдержадміністрації відбулася інформаційно – просвітницька зустріч на тему успішного досвіду та перспектив децентралізації за участю голови райдержадміністрації Петра Десятника, голови районної ради Дмитра Чвалюка, заступників голови райдержадміністрації, директора Вінницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олега Левченка, начальника відділу методології та організації бюджетного процесу в об’єднаних територіальних громадах Департаменту фінансів облдержадміністрації Андрія Шарого, заступника начальника управління централізованих капіталовкладень та розвитку підприємництва – начальник відділу фінансових відносин та розрахунків Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Ірини Макаренко, голів сільських, селищних рад, об’єднаної територіальної громади.

Голова райдержадміністрації Петро Десятник зазначив, що «процес добровільного об’єднання територіальних громад неминучий. І основне, що мають зрозуміти керівники та жителі громад – це те, що в районі має бути створена одна громада – Піщанська (окрім уже створеної – Студенянської). І чим швидше пройде процес об’єднання в районі, тим кращі перспективи для громад, які хочуть розвиватись».

Під час засідання було охоплено широке коло питань з проведення децентралізації, роз’яснено порядок формування самодостатніх громад, переваги та перспективи, які отримає об'єднана територіальна громада та кожен громадянин зокрема. Це можливість формування та управління бюджетом, планування місцевого економічного розвитку та територій, функціонування сфер соціальної допомоги, первинної охорони здоров’я, середньої, дошкільної та позашкільної освіти, культури та фізичної культури й спорту та інше.