На виконання наказів МФУ від 05.02.2018 р. №110 «Про затвердження Змін до Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України», від 07.03.2018 р. №350 «Про затвердження Змін до Порядку казначейського обслуговування доходів та інших надходжень державного бюджету», від 08.02.2018 р. №126 «Про затвердження Змін до Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів» з 02.07.2018 року змінено реквізити рахунків з обліку надходжень до державного та місцевих бюджетів, відкритих на балансі Державної казначейської служби України (МФО банку 899998). Звертатися до ДПІ (в Крижополі за тел.2-68-29).

Податкова запрошує фізичних осіб – підприємців, які перебувають на загальній системі оподаткування

Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи - підприємці.

З 1 січня 2017 року набрав чинність Закон України від 06.12.2016 №1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України». Відповідно до Закону, зокрема, фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, самостійно визначають суму єдиного внеску у розмірі не менше мінімального страхового внеску на місяць, з розрахунку 22 відсотки від розміру мінімальної заробітної плати на місяць, та зобов’язані її сплатити незалежно від того, отримували вони цього місяця дохід чи ні. Тобто, якщо Ви фізична особа – підприємець, яка з 1 січня 2017 року перебуває на загальній системі оподаткування, не здійснює підприємницької діяльності, не отримувала доходу та не сплачувала щомісячно єдиний соціальний внесок, тоді Вам негайно потрібно прийти до податкової інспекції для звірки та вирішення питання подальшого перебування на податковому обліку чи закриття ФОП.

Фізична особа – підприємець позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності цією фізичною особою (частина восьма статті 4 Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», а отже і позбавляється статусу платника єдиного внеску. Таким чином, останнім періодом, за який необхідно сплатити єдиний внесок, буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи.

За порушення норм Закону № 2464 платники ЄВ несуть фінансову та адміністративну відповідальність відповідно до ст.ст. 25, 26 Закону № 2464 та ст. 165 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 року № 8073-Х зі змінами та доповненнями.

ФОП, приходьте до ДПІ, звіряйтесь та не нарощуйте борги.

Заступник начальника – начальник Крижопільського відділення Могилів-Подільської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області Л.С.Сузанська