З метою розвитку творчих здібностей дітей та молоді з функціональними обмеженнями, самоствердження та реалізації їх талантів, сприяння їх інтеграції в суспільство, привернення уваги громадськості до проблем дітей та молоді з інвалідністю на Вінниччині з 1992 року проводиться щорічний обласний фестиваль творчості і талантів «Повір у себе».

Учасники фестивалю – діти та молодь від 7 до 35 років, які є переможцями районних відбірних конкурсів, а також вихованці центрів соціально – психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями.

З 12 по 20 травня 2016 року в Вінницькому обласному краєзнавчому музеї проводилась виставка робіт учасників ХХІV обласного Фестивалю творчості і талантів дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повір у себе». Участь у фестивалі взяло 115 дітей та молоді з функціональними обмеженнями з 25 районів та міст обласного значення області. Учасниками було представлено понад 500 робіт, виконаних у різних жанрах та техніках. Організатором фестивалю є Вінницький обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за підтримки обласної державної адміністрації та обласної Ради.

Піщанський район представили здібні і талановиті діти з Піщанської спеціалізованої школи – інтернат – багаторазовий лауреат і переможець минулих конкурсів Фестивалю Ратушняк Дмитро (16 років), Корчова Ольга (17 років), Тимошенко Данило (16 років). Серед переможців і наш Дмитро Ратушняк з творчою роботою «Молитва за Україну».

20 травня у Вінницькому обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського відбулось урочисте закриття XXIV обласного фестивалю творчості і талантів дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повір у себе». Урочисто привітали переможців фестивалю голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, голова обласної Ради Анатолій Олійник, Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба. Вихованці спецшколи – інтернат нагороджені дипломами та призами.

Піщанська райдержадміністрація, дирекція спецшколи – інтернат, благодійники роблять все можливе для покращення їх життя, щоб вони відчували себе рівними серед рівних і їх віра в майбутнє була сильною і впевненою. Піщанська райдержадміністрація, Піщанський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді висловлюють вдячність дирекції спецшколи – інтернат Ацеховській О.В., вчителя і наставникам школи, батькам Ратушняка Дмитра – Ратушняк О.М. та Ратушняк С.М. (с. Ставки), спонсорам – Крижанівському О.І. – депутату Вінницької обласної Ради, Руденку В.С. – головному лікарю Піщанського РМЦ ПМСД, Березюк Л.І. – головному лікарю Піщанської ЛПЛ, Плахотній Г.О. - директору Піщанського територіального центру соціального обслуговування громадян, які не байдужі до долі дітей і допомогли з підвезенням дітей на Фестиваль.

ХХІV обласний Фестиваль творчості і талантів дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повір у себе» вселив у душі наших дітей любов до життя і віру у себе.

Фахівець із соціальної роботи Піщанського РЦ СССДМ Сторожук М.С.