Віднині громадські формування можна зареєструвати лише в Головному територіальному управлінні юстиції у Вінницькій області

Про це зазначив начальник Головного управління юстиції у Вінницькій області Юрій Круголь на прес-конференції, яка відбулась 8 червня у приміщенні Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

За його словами, в зв'язку з ліквідацією районних управлінь юстиції, в Головному територіальному управлінні юстиції у Вінницькій області створено відділ, щодо реєстрацій друкованих ЗМІ та громадських формувань, які надаватимуть відповідні послуги щодо реєстрації, внесення змін у статути громадських об’єднань, які діють на території області.

Також під час зустрічі з журналістами Юрій Круголь проінформував про основні зміни, пов’язані з реформуванням органів юстиції та передачі певних повноважень на місцевий рівень. Посадовець також повідомив, що на районному рівні замість районних управлінь юстиції будуть створені бюро правової допомоги, які надаватимуть як первинну, так і вторинну правову допомогу.

У свою чергу начальник відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань ГУ юстиції у Вінницькій області Аліна Єрохіна повідомила про основні зміни у законодавстві, пов’язані з реєстрацією громадських об’єднань. Так, за її словами, з травня місяця відділом зареєстровано 15 громадських об'єднань. Відповідно чинного законодавства встановлено новий порядок реєстрації громадських формувань.

"Відповідно до змін документи здаються або особисто заявником, або документи надсилаються поштою. Зараз вже визначено чіткий перелік документів, і організаціям набагато легше сформувати потрібний пакет документів. Вони для всіх будуть уніфіковані, лише деякі різниці в залежності від статуту. Документи на реєстрацію структурних утворень політичної партії мають подаватися не пізніше 10 днів від дати проведення зборів, яка зазначена в протоколі, для громадських формувань - це 60 днів. Якщо не будуть дотримані строки організація буде визнана такою, що не утворена", - наголосила А.Єрохіна.

Посадовець додала, що встановлено чіткі строки розгляду документів управлінням юстиції. Так реєстрація громадських організацій і спілок - повинна бути зроблено у три робочих дні, структурних утворень політичних партій у 10 робочих днів, профспілок – 15 днів, а територіальних осередків творчих спілок – за місяць.

"Державна реєстрація громадських формувань здійснюється безкоштовно, за внесення змін до громадського формування, яке здійснює право юридичної особи потрібно заплатити 410 гривень. Від сплати за зміни звільняються лише профспілкові організації. Громадські формування, які діють без статуту юридичної особи зміни і реєстрація - безоплатна. Наголошую, всі громадські організації, які зареєстровані до 2013 року мають привести свій статут у відповідність до Закону, який почав діяти з першого січня "Про громадські об'єднання". Дані зміни проводяться безкоштовно" , - зазначила Аліна Єрохіна.

На сьогодні в області зареєстровано майже 200 політичних партій та понад тисячу громадських організацій.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА