Перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська 4 травня, після проведеного прийому громадян, звернулась за роз’ясненням до директора Виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Віталія Давиденка з приводу звернень щодо отримання путівок на оздоровлення за рахунок коштів Фонду соціального страхування.

Кількість звернень громадян з цього питання зростає. Адже з 1 січня 2015 року набрав чинності закон України «Про внесення змін до закону про загальнообов’язкове соціальне страхування», яким скасовано функцію Фонду на оплату путівок на санаторно-курортне лікування. Якщо уявити, що саме це означає, необхідно усвідомити, що останній раз у Вінницькій області в 2014 році скористались такою послугою 6 890 застрахованих (працюючих), тобто йдеться про придбані Фондом путівки на загальну суму близько 45 млн. грн. Водночас, протягом останнього року неодноразово готувались і вносились законопроекти Федерацією профспілок України, Федерацією роботодавців України й іншими інституціями щодо повернення цих соціальних послуг працюючим громадянам за кошти Фонду. Однак, наразі, ніяких змін в цій ситуації не відбулося.

Інша справа – оплата путівок за кошти Фонду на реабілітаційне санаторно-курортне лікування. Якщо минулого року для Вінниччини було передбачено 266 путівок на загальну суму близько двох з половиною млн. грн., то уже на 2016 рік замовлено 400 путівок на суму п’ять з половиною млн грн. Тобто йдеться про соціальну послугу нашим землякам з числа працюючих громадян, які перенесли важкі захворювання і травми. Все це стовідсотково за рахунок коштів Фонду. Але, дійсно, якщо у першому кварталі такі путівки надійшли вчасно, то у другому кварталі вони ще не надходили. Порядок отримання цих путівок своєчасно доводиться до всіх хворих з числа працюючих відбірковими комісіями, робочими органами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Більш детальну інформацію з цього питання можна отримати за телефоном гарячої лінії Фонду за номером 0-800-50-18-92.

Крижопільська міжрайонна виконавча дирекція Вінницького обласного відділення фонду