Сергій Савчук: Коштів у держбюджеті на допомогу ОСББ при утепленні достатньо

«Ми ведемо абсолютно чесну політику по відношенню до наших громадян. Тому інформую, що коштів у державному бюджеті на відшкодування витрат ОСББ та ЖБК під час утеплення у цьому році вистачить», - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук слухачам Громадського радіо та запевнив, що об’єднання співвласників можуть впевнено звертатися до Ощадбанку, Укргазбанку чи Укрексімбанку за коштами, брати усі необхідні матеріали та починати утеплення багатоповерхівки.

«Мешканцям багатоповерхівок раджу максимально активізуватися, поки літній період, та звернутися до банків за коштами, до Агентства та органів місцевого самоврядування за відшкодуванням і - утеплюйтесь», - наголосив С.Савчук.

Сергій Савчук поінформував, що на сьогодні Урядовою програмою скористалося вже майже 300 ОСББ. З держбюджету вони отримують відшкодування 40% суми залучених коштів, а від місцевої влади – до 25% річних та до 40% суми «теплого» кредиту. Наприклад, ОСББ у Києві зможуть розраховувати на 70%-відсоткову компенсацію, адже, окрім Урядової допомоги, вони отримають 30% відшкодування від міської ради.

«У результаті впровадження енергоефективних заходів економія витрат на енергоресурси складає від 30 до 50%. Наприклад, якщо ОСББ замінило освітлення у під’їздах, то вони на 70% менше платять за світло. Встановлення ІТП дає можливість не лише обліковувати споживання тепла, а ще й регулювати його подачу. Результати опитування учасників програми показали, що більше 80% ОСББ стали не тільки менше платити за комунальні послуги, а й комфортніше жити. Ціна квартир в утеплених багатоповерхівках збільшилася на 25%», - додав С.Савчук.

Голова Агентства також нагадав успішний приклад участі ОСББ у програмі. Так, у Луцьку ОСББ «Явір-2011» оформило кредит на 2 млн грн. для проведення комплексної термомодернізації багатоповерхівки. Агентство при цьому відшкодувало 40% суми кредиту, а місцева влада – відсотки за кредитом. Після утеплення витрати мешканців будинку на опалення зменшилися удвічі: з 15,54 грн/м2 до 7,16 грн/м2.

Сергій Савчук: Закликаю населення активізуватися та звертатися до органів місцевого самоврядування за додатковим відшкодуванням витрат на утеплення

Українці активно та відповідально беруть участь в Урядовій програмі з енергоефективності. Вже більше 190 тисяч родин утеплилися за Урядової підтримки. Попит на програму щотижня зростає, а «теплі» кредити завдяки Урядовому і місцевому відшкодуванню виплачуються населенням раніше запланованого строку. «Водночас активних дій ми наразі чекаємо і від органів місцевого самоврядування. Завдяки фінансовій децентралізації коштів у місцевих бюджетах стало значно більше, ніж раніше. Їх можна спрямувати на відшкодування населенню витрат під час утеплення та підготовки до опалювального сезону», - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук сьогодні в ефірі Громадського радіо та додав, що завдяки такому співфінансуванню «теплих» кредитів ефект від реалізованих заходів з енергоефективності відчуватиметься по всій країні – щороку зменшуватиметься споживання газу.

Він нагадав, що Агентство ініціювало підписання з органами місцевого самоврядування меморандумів про спільну відповідальність перед громадянами: разом з різних бюджетів надавати населенню безповоротну фінансову допомогу на утеплення. У результаті в країні діє 178 місцевих програм з відшкодування населенню та ОСББ частини суми чи відсотків за «теплими» кредитами.

«Ми бачимо наскільки відповідально українці ставляться до Урядової програми з утеплення житла. Хочу звернутися до населення. Будь ласка, не зупиняйтеся! Адже кожен з вас має можливість звернутися до органів місцевого самоврядування, або в мерію, або в обласну чи міську раду, і поцікавитися, чи прийняті у ваших містах такі програми», - наголосив С. Савчук.

На переконання Голови, органи місцевого самоврядування мають активніше долучитися до співфінансування напрямків Урядової програми з енергоефективності, а також роз’яснювати населенню переваги участі у ній, переконувати у безпечності оформлення «теплого» кредиту, розповідати про ефект від впровадження енергоефективних заходів та можливість у результаті значно зекономити на рахунках за комунальні послуги.

«Якщо б усі долучилися до тенденції утеплення, вклали свої ресурси в утеплення, в енергоефективність, щоб спільно зробити країну сильнішою, то показники по програмі точно були б кращі. І при внесенні змін у бюджет цього року значно легше було б переконувати депутатський корпус, щоб у бюджеті були передбачені ці кошти додатково», - підсумував Голова.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю