У зв’язку із зверненнями громадян щодо нарахування фізичним особам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2015 рік, надаємо для розміщення у ЗМІ запитання-відповідь з Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу ДФС України (ЗІР) (http://10.80.130.130/)

  Запитання у системі ЗІР 106.03. Які ставки та пільги будуть застосовувати контролюючі орган при нарахуванні ФО податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2015 рік?

  Коротка та повна відповіді ідентичні: Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIIІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» внесено зміни, зокрема, до ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями, які набрали чинності з 01.01.2016. Частиною першою ст. 58 Конституції України передбачено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні їй відповідати. Відповідно до ст. 266 ПКУ, що діяла з 01.01.2015 до 31.12.2015 включно, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для фізичних осіб у 2016 році, за звітний 2015 рік, буде нараховуватись контролюючими органами за місцем їх податкової адреси (місцем реєстрації) виходячи із сумарної загальної площі об’єктів житлової нерухомості, у т.ч. їх частки за ставками, встановленими рішенням сільської, селищної або міської ради на 2015 рік.

Ще->