19 серпня у Вінниці, в приміщенні Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА, відбулося засідання «круглого столу» щодо відкриття в області 26 бюро правової допомоги. Захід мав на меті обговорити різноманітні аспекти щодо відкриття бюро правової допомоги та співпраці з громадськими організаціями області. У роботі «круглого столу» взяли участь працівники Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги, Вінницького міського центру з надання безоплатної правової допомоги, громадські активісти. Захід був організований Регіональним центром з надання безоплатної правової допомоги у Вінницькій області.

Спікерами засідання виступили Світлана Маліновська, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області; Лариса Пікановська, директор Вінницького місцевого центру з надання БВПД; Юрій Зиков, голова ГО “Спільна справа”; Анатолій Загляда, голова громадської організації «Полум'я надії»;Євген Козлов, голова громадської організації «Консультаційно-інформаційний центр для сім’ї, дітей та молоді»; Олександр Кожуховський - заступник голови громадської організації «Філософія Серця»

У ході дискусії спікери зазначили, що основними напрямками діяльності правових бюро, які розпочнуть працювати з 1 вересня,є активне правопросвітництво на рівні кожної територіальної громади; забезпечення доступу до вторинної правової допомоги, забезпечення доступу до електронних сервісів Міністерства Юстиції України, надання безоплатної первинної правової допомоги – правової інформації та консультацій.

Цього питання торкнулася під час свого виступу Лариса Пікановська, котра розповіла присутнім про діяльність Вінницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Світлана Маліновська наголосила, що за своїм статусом бюро правової допомоги є структурними підрозділами 4 місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що вже функціонують у області. Повне ресурсне забезпечення бюро здійснюється за рахунок частини ресурсів, зекономлених в результаті ліквідаціїуправлінь юстиції районного та міського рівня без необхідності виділення додаткових ресурсів з державного бюджету. За своїм складом бюро є децентралізованим пулом юристів-практиків, які надають безкоштовні правові консультації.

У Вінницькій області громадяни, які потребують безоплатної вторинної правової допомоги можуть звертатися за такими адресами:

м. Вінниця – вул. Порика, 29;

м. Гайсин – 2-й провулок Кропоткіна, 2;

м. Козятин – пров. Кондрацького, 1а;

смт. Томашпіль – вул. І.Гаврилюка, 26.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА