В приміщенні Піщанського районного центру зайнятості 5 вересня 2016 року відбувся інформаційний семінар для 22 військовослужбовців та учасників АТО з числа безробітних.

Семінар було організовано з метою налагодження співпраці всіх сторін соціального діалогу у напрямку активізації роботи з учасниками антитерористичної операції, надання їм всебічної допомоги у пошуку роботи та підвищенні конкурентоспроможності на ринку праці, посилення взаємодії влади і громадськості у вирішенні проблем зайнятості учасників АТО.

В роботі семінару взяли участь: Тетяна Редько, в.о. директор Піщанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Микола Сторожук- фахівець із соціальної роботи, Тетяна Шубенко, начальник Піщанського бюро правової допомоги Томашпільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Юрій Стафійчук, голова громадської організації «Спілка учасників АТО Піщанського району».

Уляна Шуригіна, заступник начальника відділу надання соціальних послуг районного центру зайнятості, проінформувала про послуги, які надаються службою зайнятості шукачам роботи, акцентувавши увагу на особливостях роботи з демобілізованими військовослужбовцями.

Людмила Потапова, фахівець відділу по роботі з роботодавцями районного центру зайнятості, ознайомила присутніх з новаціями Закону щодо додаткових гарантій у працевлаштуванні учасників АТО, які надають додаткові важелі для пришвидшення пошуку роботи демобілізованим військовослужбовцям.

Тетяна Редько ознайомила присутніх з пріоритетними напрямками роботи та принципами діяльності центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Микола Сторожук розказав про соціальні послуги, які надають працівники центру членам сімей мобілізованих для участі в АТО.

Що таке безоплатна правова допомога та як її отримати учасникам АТО розповіла Тетяна Шубенко, начальник Піщанського бюро правової допомоги Томашпільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Голова громадської організації Юрій Стафійчук, висвітлив проблеми, які виникають в ході вирішення питань учасників АТО.

Учасники заходу отримали вичерпну інформацію про права та обов’язки безробітних, порядок виплати допомоги по безробіттю, послуги, які надаються службою зайнятості, стан ринку праці регіону, основні положення Закону України «Про зайнятість населення». Особлива увага була приділена порядку співпраці між клієнтом та особистим консультантом, виконанню письмових рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню, можливостям професійного навчання та тимчасової зайнятості.

Піщанський районний центр зайнятості завжди готовий надати допомогу демобілізованим військовослужбовцям та учасникам антитерористичної операції у пошуку підходящої роботи та інші соціальні послуги, пов’язані з працевлаштуванням.

По закінченню заходу присутнім роздані інформаційні матеріали щодо забезпечення соціальних гарантій військовослужбовцям та учасникам АТО.

Учасники семінару обмінялись думками щодо вирішення проблем соціальної адаптації учасників АТО.

Довідково: на обліку в Піщанському районному центрі зайнятості у січні-серпні перебували 49 демобілізованих учасників АТО, з них працевлаштовані 14 осіб.

Провідний фахівець з питань зайнятості відділу взаємодії з роботодавцями Л.Г. Потапова