Останній день мальовничого осіннього місяця вересня приносить нам чудове світле свято - День усиновлення. Це свято сотень родин, які вирішили кардинально змінити своє життя та життя іще хоча б однієї маленької людини, подарувавши їй повноцінну сім’ю.

З кожним роком поступово змінюється підхід українців до можливості реалізувати свій батьківський потенціал – допомогти дитині-сироті зростати у сім’ї. Українці почали більше всиновлювати не тільки немовлят, але й дітей шкільного віку, не тільки по одній дитині в сім’ю, але і родинні групи по двоє-троє братів чи сестер.

Реформується національне законодавство під дотримання одного з основних принципів Конвенції ООН з прав дитини – забезпечення найвищих інтересів дитини. Кількість дітей, які усиновлюються іноземцями щороку зменшується. Все більше дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, потрапляють в українські сім’ї.

Не винятком загальноукраїнської тенденції є і наш Піщанський район. У 2013-2014 роках Піщанським районним судом проголошувалися рішення про усиновлення дітей іноземними громадянами, а у 2015-2016 роках такі рішення були на користь українських сімей. І якщо у 2015 році була усиновлена дитина віком до 1 року, то у 2016 році вік усиновленої дитини – 8 років.

Держава в свою чергу надає підтримку сім’я, які усиновили дитину. Особа, яка усиновила дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, має право:

• на грошову допомогу при усиновленні дитини у розмірі як при народженні дитини.;
  • на отримання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
  • на отримання одноразової оплачуваної відпустки тривалістю 56 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (при усиновленні дитини віком старше трьох років);
  • на отримання щорічної оплачуваної відпустки тривалістю 10 календарних днів.

Державна політика спрямована на те, щоб всі діти, які посиротіли, потрапляли в сімейні форми виховання. Тільки у тому разі, коли вичерпані всі можливості до влаштування дитини у сімейні форми виховання, вона може бути направлена до інтернатного закладу.

Отже, День усиновлення є святом не тільки сімей, які усиновили дитину, а і великої кількості сімей опікунів, піклувальників, прийомних батьків та батьків-вихователів, всіх тих, хто в свій час прийняв жертовне рішення виховувати у своїй сім’ї дитину-сироту. А тому хочеться побажати усім цим сім’ям миру і здоров’я, поваги і взаєморозуміння, достатку та любові. Нехай прийняте Вами рішення про усиновлення, опіку чи піклування над дитиною стане одним із найкращих рішень у Вашому житті.

Начальник служби у справах дітей Юлія Кочерган