На цьому наголосив сьогодні перший заступник голови облдержадміністрації під час селекторної наради з питань підготовки підприємств житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу, об'єктів соціальної сфери та інфраструктури до стабільної роботи в осінньо-зимовий період 2016-2017 років. Нарада відбулась під головуванням Віце-прем’єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка .

В обласній студії Укртелекому в селекторній нараді взяли участь керівники департаментів ОДА, міські голови міст обласного значення, керівники управлінь та служб тепло-енергопостачальних організацій, а також ПАТ «Вінницягаз», ГУ ДСНС, служби автомобільних доріг, представники ЗМІ .

Головуючий на нараді Геннадій Зубко повідомив, що в цілому по країні технічна підготовка до опалювального періоду завершена на 100% . З місцевих бюджетів, завдяки бюджетній децентралізації, профінансовано біля 6 млрд. грн. на підготовку до зими. Зауваження виникли лише щодо повної готовності соціальних об’єктів у Полтавській. Харківській та Луганській областях.

Коментуючи готовність житлово-комунального та паливно-енергетичного господарства Вінниччини до роботи в осінньо-зимовий період 2016-2017 років, перший заступник голови облдержадміністрації запевнив, що на перше жовтня усі 970 котелень області пройшли пробний пуск на предмет технічних неполадок, поривів мереж тощо.

«Хочу запевнити, що область повністю готова до проведення опалювального сезону.27 котелень цьогоріч переведено на альтернативні види палива. Ще 13 котелень ми готові переводити на альтернативне паливо паралельно із газовими котельнями. Це дасть можливість до кінця року ще зекономити близько 15 % газу»,- підсумував Андрій Гижко.

Довідка: Станом на 4 жовтня 100% завершено виконання запланованих заходів з підготовки підприємств паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства, об’єктів соціальної сфери та інфраструктури області до стабільної роботи в осінньо-зимовий період 2016-2017 років., в тому числі підготовлено:

• 970 котелень,
  • 4232 житлових будинки,
  • 35,2 км мереж водопостачання та водовідведення,
  • 1785 соціальних закладів
  • капітально відремонтовано 365,7 тис.м2 доріг

Роботи виконувались згідно розпорядження голови облдержадміністрації від 21.04.2016 року № 264

Проведено випробування та перевірку технічного стану виробничого обладнання підприємств, перевірено димові та вентиляційні канали, проведено навчання та перевірку осіб, відповідальних за справний стан і безпечну експлуатацію обладнання.

Комісіями підприємств проведено обстеження підпорядкованих об’єктів та підписано відповідні акти і паспорти готовності (100%), з врахуванням вимог Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду.

Системи теплопостачання заповнені теплоносієм (95%) та знаходяться під тиском.

Загальні витрати на підготовку – 138,0 млн. грн. за рахунок всіх джерел фінансування.

Окремі види технічних робіт будуть продовжуватись до кінця року, але це не вплине на сталий початок та стабільне проходження опалювального сезону.

Зокрема, з метою економії природного газу, продовжується виконання робіт по дооснащенню котелень котлами на альтернативному паливі. Вже введено в експлуатацію 27 котелень, завершується виконання робіт ще по 13 котельнях. (залучено фінансування в сумі 17,7 млн.грн.)

Завдяки системній роботі, яка проводиться в області в напрямку енергозбереження, за результатами півріччя зекономлено паливно-енергетичних ресурсів на 40% більше в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА