Це свято, яке щороку припадає на 30 вересня та співпадає із днем християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їх Софії і, мабуть, не випадково. Доброта і любов – головне, що ми повинні дарувати нашим дітям. Адже діти – це наша надія і наше майбутнє. Щоб ця надія здійснилася, ми-дорослі, повинні пам’ятати про свою відповідальність, піклуватися про кожну дитину. Особливо про дітей, які залишилися без батьківської опіки. Турбота про них – наше спільне завдання, обов’язок району, суспільства, держави. Державна політика спрямована на те, щоб всі діти, які посиротіли, потрапляли в сімейні форми виховання. Тільки у тому разі, коли вичерпані всі можливості до влаштування дитини у сімейні форми виховання, вона може бути направлена до інтернатного закладу.

Усиновлення визнане в Україні пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, внаслідок усиновлення дитина втрачає статус дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування і стає сином чи донькою. Держава в свою чергу надає підтримку сім’я, які усиновили дитину. Особа, яка усиновила дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, має право:

• на грошову допомогу при усиновленні дитини у розмірі як при народженні дитини.;
  • на отримання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
  • на отримання одноразової оплачуваної відпустки тривалістю 56 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (при усиновленні дитини віком старше трьох років);

Директор Піщанського РЦСССДМ-Тетяна Редько спільно з начальником служби у справах дітей Піщанської РДА– Юлією Кочерган з нагоди дня усиновлення провели інформаційний захід з вагітними жінками в Піщанській ЛПЛ при жіночій консультації в консультаційному пункті. Метою заходу було надання більш докладної інформації з питань влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до різних форм сімейного виховання, пошук кандидатів в прийомні батьки та батьки вихователі. Начальник ССД розповіла присутнім як стати усиновителем, куди необхідно звернутись та які документи необхідно зібрати. Проінформувала присутніх що у нашому районі нажаль функціонує тільки одна прийомна сім’я, в якій виховується одна прийомна дитина, позбавлена батьківського піклування. Під опікою, піклуванням в сім’ях проживає 47 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. В сім’ях усиновителів проживає 13 усиновлених дітей.

Директор Піщанського РЦСССДМ проінформувала присутніх про професійну комплексну послугу –сімейний патронат. Хто такий патронатний вихователь, його завдання, права та обов’язки. Що це дасть для дитини, батькам та для України. Також було роз’яснено присутнім про пільги для таких сімей та підтримку держави. Всі учасники заходу отримали інформаційні буклети до поданої теми.

Бажання взяти на вихованнядитину, народжену іншими, є ознакою нашої культури і виникає тільки у небайдужих до чужого горя, душевно щедрих і готових до самопожертви людей.

Шановні мешканці Піщанського району, яким не байдужа дитяча доля звертайтесь за більш детальною інформацією до Піщанського РЦСССДМ або органу опіки і піклування Піщанської РДА!

Директор Тетяна РЕДЬКО