Мій улюблений світ — без насильства,

Без жорстокості, болю і зла,

Де народом заспівана пісня

Містить тільки хороші слова…

Працюючи з різними категоріями людей, стикаємося з проблемою — вони не знають як форм жорстокого поводження, так і законодавчої бази з цього питання. А внутрішня пасивність і страх перед наслідками розголошення ситуації, а також брак знань щодо органів та установ, що захистять і допоможуть у складній ситуації, сприяють замовчуванню проблем. Це спричиняє безліч негараздів (зокрема психологічних) у майбутньому.

Кожен день мільйони людей страждають від страшної дії насильства. За останніми даними МЗС України тисяча українських дівчат віком 18-25 років за різних умов виїхали до закордону і там стали повіями. Все найчастіше зустрічаються дії насильства вдома – домашнє насильство. Більша частина людей не вміють захищати себе від страшного впливу цього лиха.

6 жовтня 2016 р. працівниками Піщанського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та Піщанського районного сектору кримінально-виконавчої інспекції проведено груповий захід на тему: «СТОП насильству». Участь у заході взяли повнолітні засудженні, які перебувають на обліку Піщанського РС КВІ.

Метою заходу розширити знання учасників про їхні особисті права, ознайомити з термінологією насильства, сформувати уявлення про різноманітність проявів насильства, формувати навички безпечної поведінки. Під час проведення заходу учасники ознайомилися із ознаками насильства, обговорили різні форми насильства, визначили поняття домашнього насильства та розглянули міфи про нього. Також було переглянуто та обговорено відео на тему: «Насильство в сім'ї».

Завершальним етапом заходу було проведення анкетування, з метою виявлення схильності до вчинення насильницьких дій. Учасникам заходу було роздано листівки, буклети що містять інформацію-пропаганду попередження насилля в сім’ї, суспільстві.

Світ, що нас оточує, - кольоровий. Він має різні кольори – зелений, синій, червоний, жовтий, оранжевий. Не менше кольорів у світі почуттів: його найбільш яскраві кольори складаються з любові та поваги близьких, рідних, знайомих та незнайомих людей. Та часом трапляється так, що ці фарби тьмяніють. І тоді в картині оточуючого нас світу все більше переважає чорна фарба – особливо коли в життя вривається насильство.

На жаль, насильство у родині лишається однією з актуальних проблем українського суспільства. Держава – основний суб’єкт протидії насильству, тому органи державної влади повинні формувати у суспільстві неприйняття насильства, вживати необхідних заходів для його запобігання та створювати систему захисту жертв і подолання наслідків насильства.

Важливим кроком у попередженні насильства в сім’ї можна вважати прийняття 15 листопада 2001 року Верховною Радою України Закону України "Про попередження насильства в сім’ї", що свідчить про визнання державою цієї проблеми, винесення її з розряду приватної проблеми родини на державний рівень. За визначенням цього закону, насильство в сім’ї – це «будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю». Фахівець із соціальної роботи Токарчук Л.О.