7 листопада 2016 року на базі Піщанського районного центру зайнятості працівниками Піщанського РЦСССДМ був проведений «круглий стіл» на тему: «Захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства».

Головною метою проведення заходу було підвищення рівня обізнаності щодо сексуальної експлуатації та сексуального насильства стосовно дітей, консолідації зусиль суспільства щодо захисту дітей та протидії цьому ганебному явищу.

Директор Піщанського РЦСССДМ Редько Т.А. ознайомила присутніх із основними принципами щодо попередження та вчасного виявлення сексуального насильства у сім’ях та заходами для допомоги у фізичній та соціальній реабілітації жертв .

Фахівець із соціальної роботи Токарчук Л.О. проінформували щодо кримінальної відповідальності вчинення сексуальної експлуатації й сексуального насильства стосовно дітей.

У кінці заходу всі учасники отримали буклети від Піщанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Про що повинна знати дитина, щоб не стати жертвою сексуального насильства!

1. Якщо ви побачили, що дитина проявляє підвищену цікавість до питання про відмінності між хлопчиками і дівчатками, розкажіть їй спокійним тоном про будову людського тіла, особливості органів, функції які вони виконують. Зверніть увагу на інтимні частини тіла і скажіть, що їх не прийнято показувати іншим людям.

2. Розкажіть які доторкання вважаються прийнятними, а які ні, тобто від яких дочка чи син можуть зніяковіти і як відрізнити від тих, які є в нормі (обійми, доторкання один до одного під час ігор, лікарський огляд).

3. Доведіть до відома дитину про те, що ніхто не має право доторкатись до неї, а особливо до інтимних частин тіла проти її волі. Виключення можуть становити: лікарі (за можливістю в присутності мами чи тата) і батьки. Це саме правило повинно стосуватися і всіх членів родини. Не допускайте того, щоб дитину цілували проти її волі! Варто попередити малечу про те, що якщо хтось просить її показати інтимні частини тіла, про це треба розповісти батькам.

4. З 4-х років дитина повинна виконувати «туалетні процедури» та одягатися максимально самостійно. З півторарічного віку дитина не повинна бачити статеві органи та чути прояви інтимного життя батьків. З 2-х років необхідно виключити спільне купання тата і дочки. Купання брата і сестри варто завершити до 6 років, а краще купати дітей окремо.

5. Навчіть дитину правилам соціальної поведінки: не розмовляти з невідомими людьми, не брати цукерок чи інших солодощів від незнайомців, не підтримувати розмову про себе та свою сім’ю, не показувати дорогу. Розкажіть як реагувати в ситуаціях, якщо до дитини заговорили люди, яких вона не знає – не грубити, відійти чи відбігти в безпечніше місце, як і в кого попросити допомогу.

6. Встановіть та намагайтесь підтримувати з дитиною такий рівень довіри, щоб вона змогла розповісти вам різні «нестандартні» ситуації і при цьому розуміла, що кричати на неї ви не будете. Інколи діти краще будуть терпіти, але не скажуть оскільки бояться покарання.

7. Будьте уважними до того, що говорить ваша дитина. Фрази «Я не хочу, щоб дядько Іван до нас приходив», або «Хай дідусь поїде вже додому» повинні насторожити і наштовхнути на думку, що треба максимально делікатно вияснити причину.

Фахівець із соціальної роботи Токарчук Л.О.