18 листопада європейська спільнота відмічає Європейський день захисту дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації. Для попередження ситуацій насильства вкрай важливо відкрито обговорювати проблему, здійснювати просвітницьку діяльність серед батьків та дітей.

11 листопада 2016 р. директор Піщанського РЦСССДМ Редько Т.А. прийняла участь у нараді директорів шкіл Піщанського р-ну. Під час свого виступу Тетяна Анатоліївна ознайомила присутніх із поняттям сексуальна експлуатація дітей та сексуальне насильство над дітьми, виділила ознаки сексуального насильства. Було наголошено на проведенні заходів щодо профілактики насилля в школах на виховних годинах та всеобучі батьків, із залученням фахівців із соціальної роботи при потребі.

14 листопада 2016 р. працівниками Піщанського РЦСССДМ в Піщанській ЛПЛ у консультаційному пункті при жіночій консультації було проведено захід на тему: «Попередження сексуального насильства над дітьми». З метою підвищення рівня обізнаності щодо сексуальної експлуатації та сексуального насильства стосовно дітей, консолідації зусиль суспільства щодо захисту дітей та протидії цьому ганебному явищу.

Сексуальне насильство та сексуальна експлуатація дітей є серйозним порушенням прав дитини та має довготривалі і руйнівні наслідки на все життя. За даними Ради Європи кожна п'ята дитина (в Україні - 21%) страждає від різних форм сексуального насильства. У понад 80% таких випадків злочинець є знайомою для дитини людиною.

Любов, довіра, увагу, розуміння, ніжність, батьківська турбота – це і є найкращий захист дітей від насильства.

Фахівець із соціальної роботи Токарчук Л.О.