Найчастіше причиною загорання приватних помешкань у осінньо-зимовий період є порушення правил експлуатації пічного опалення.

Адже для обігріву власних помешкань громадяни використовують електрообігрівачі або ж пічне опалення. Проте варто пам’ятати, що застосування несертифікованих або ж пошкоджених виробів, а також порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення може стати причиною пожежі. Такі дії призводять не лише до значних матеріальних збитків, але й, що найголовніше — до травмування та загибелі людей. Лише впродовж минулої доби в Україні виникло 111 пожеж, внаслідок яких загинуло 8 осіб та постраждало 13. З початку року кількість загиблих на пожежах вже сягає 1 тис. 442 особи, а постраждалих - 1 тис. 150.

Зважаючи на вкрай невтішну статистику, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре застерігає громадян дбати про належний протипожежний стан власних помешкань, дотримуватись правил пожежної безпеки в побуті:

• дотримуйтесь правил пожежної безпеки при використанні індивідуальних систем опалення та систем пічного опалення;
  • використовуйте для обігріву помешкань тільки сертифіковані електрообігрівачі;
  • не паліть у ліжку;
  • слідкуйте за станом та справністю електромережі;
  • у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;
  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.

Шановні громадяни! Не залишайте дітей без нагляду, тримайте запальнички та сірники в недоступних для малечі місцях. Пам’ятайте: лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.