8 грудня, в приміщенні облдержадміністрації відбулось засідання обласної спостережної ради Проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури» Українського фонду соціальних інвестицій. Участь в засідання взяли голова облдержадміністрації Валерій Коровій, перший заступник голова ОДА Андрій Гижко, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко, виконавчий директор Українського фонду соціальних інвестицій Віктор Мірошниченко, директор Кіровоградського регіонального представництва УФСІ Артур Бродзінський та учасники проекту.

Від Піщанського району на засіданні були присутні перший заступник голови райдержадміністрації Дмитро Денисов, голова районної ради Дмитро Чвалюк.

За словами Валерія Коровія, Вінниччина отримала від Німеччини 51,5 млн. грн. інвестицій. За ці кошти відремонтовано 34 соціальних об’єктів у 11 районах області. «У ході тісної співпраці Українського фонду соціальних інвестицій, обласної, районних та селищних рад, а також місцевих громад вдалось відремонтувати 16 шкіл, 9 дитсадків, 5 водогонів, 2 будинки культури, 1 амбулаторію та 1 бібліотеку.

Даний проект спрямований на формування механізмів нової системи мислення та ініціативності кожного. Це, в першу чергу, механізми, що активізують внутрішні мотиви та прагнення зміни щось на краще, адже суспільство міняється і з цим самим постійно змінюються можливості та пріоритети», - повідомив очільник області.

На спостережній раді Віктор Мірошниченко розповів про підсумки впровадження проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. УФСІ IV». Він нагадав, що з 2013-го року Проект фінансувався Урядом Німеччини через Німецький банк розвитку KfW був розрахований на три області: Вінницьку, Кіровоградську та Львівську. На нього виділили 7 млн. євро грантових коштів, які розподілили між областями пропорційно кількості населення.

В ході засідання перший заступник голови райдержадміністрації Дмитро Денисов доповів про ті вагомі зміни, що сталися після втілення проекту в районі. А саме, реалізовано 3 проекти на загальну вартість 4290000 грн, з яких 858 тис.грн. – кошти обласного бюджету, громад, спонсорів. Зокрема, заходи по капітальному ремонтута енергоефективності Піщанського НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів - гімназія». Загальний бюджет мікропроекту – 1240 тис.грн, з них участь громади – 248 тис.грн, фінансування УСФІ – 992 тис. грн. В рамках проекту виконано: часткова заміна вікон та дверей, зовнішнє та внутрішнє оздоблення, ремонт приямків, відмостка. Заходи по капітальному ремонту та енергоефективності Піщанського ДНЗ «Райдуга». Загальний бюджет склав 1700 тис.грн, дольова участь громади – 340 тис.грн, фінансування УФСІ – 1360 тис.грн. Виконано: реконструкцію покрівлі, замінено вікно та двері, влаштовано блискавкозахист, улаштовано водостоки. Заходи по капітальному ремонту та енергоефективності Загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів с.Студена, Загальний бюджет склав 1350 тис.грн, участь громади – 270 тис.грн, фінансування УФСІ – 1080 тис. грн. Проведено заміну вікон на енергозберігаючі.

По завершенні засідання представникам Українського фонду соціальних інвестицій, а також учасникам проекту керівники області вручили подяки від облдержадміністрації та обласної Ради. Подякою за активну участь та вагомий внесок у реалізацію проекту «Сприяння розвитку інфраструктури», що впроваджувався у Вінницькій області протягом 2013 – 2016 рр. за фінансової підтримки уряду Німеччини через банк розвитку KfW нагороджено заступника голови райдержадміністрації Михайла Ковтюка; за вагомий внесок у розбудову громади та активну участь у впроваджені мікропроекту у смт Піщанка нагороджено завідуючу Піщанського ДНЗ «Райдуга» Людмилу Півторак.