На виконання Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» в Піщанській районній державній адміністрації створена районна робоча група із забезпечення відкритості та прозорості роботи під час внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Вінницької області, яка відповідно до покладених завдань забезпечує інформування населення про нормативно-правові акти з питань децентралізації, здійснює консультації з представниками органів місцевого самоврядування, громадськими організаціями, іншими зацікавленими особами.

За підсумками засідання районної робочої групи в травні 2016 року прийнято рішення про внесення змін до Перспективного плану формування територій громад області. Відповідно до прийнятого рішення до обласної державної адміністрації надісланий Паспорт Піщанської територіальної громади та Відомості про територіальні громади, що увійдуть до складу спроможної територіальної громади для внесення змін до рішення обласної ради та подальших змін до проекту Перспективного плану формування територій громад Вінницької області.

На минулому тижні голова райдержадміністрації П. Десятник, голова районної ради Д. Чвалюк провели чергове засідання районної робочої групи за участю сільських, селищних голів. На порядок денний засідання винесено одне питання про добровільне об’єднання територіальних громад району. Сільські, селищні голови висловили свою думку: Городищ, Грабарівки, Миролюбівки, Ставок, Трибусівки, Яворівки підтримують об’єднання в одну територіальну громаду з адміністративним центром в смт Піщанка на даному етапі; Рудниці, Болгана, Дмитрашківки, Кукулів, Чорномина - не підтримують; Піщанки, Рудницького – не визначились.

Вирішувати питання добровільного об’єднання повинні жителі громади, а не сільський, селищний голова, виконавчий комітет чи депутати. І прийшов той час, коли люди мають обирати далекоглядного, професійного і відкритого керівника громади. Нова система повинна сама себе вдосконалювати, залучати нових, грамотних і відповідальних людей.

Реформа децентралізації влади складна. Нажаль, суспільство недостатньо проінформоване щодо процесів децентралізації, особливо в селах. Але саме від сільських мешканців має йти ініціатива стосовно об’єднання громадян. Населення боїться втратити ради на місцях, їх лякає об’єднання сіл та селищ в одну громаду. Але всі повинні зрозуміти, що саме реформа децентралізації дає можливість жителям малих неперспективних віддалених сіл отримати додаткові фінансові ресурси для розвитку інфраструктури, і насамперед найнеобхідніших послуг: якісного медичного обслуговування, освітлення вулиць, централізованого водопостачання, ремонту доріг, транспортного забезпечення. А завдання держави на етапі реформи – допомогти людям на місцях освоїти нові повноваження.