На минулому тижні голова райдержадміністрації Десятник П.П. провів робочу нараду по розгляду колективних звернень жителів територіальних громад району по питанню функціонування Піщанської лікарні планового лікування та дитячого дошкільного закладу «Дивосвіт». На нараду запрошувались голова районної ради Д.Чвалюк, перший заступник голови райдержадміністрації Д.Денисов, заступник голови райдержадміністрації М.Ковтюк, заступник голови районної ради В.Міщенко, керівник апарату райдержадміністрації Л.Ратушняк, Піщанський селищний голова П.Гройсман, голова постійної комісії районної ради з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та комунальної власності В.Мазур, депутат районної ради Ю.Грушко, головний лікар Піщанської ЛПЛ Березюк Л.І, головний лікар КУ «Піщанський медичний центр ПМСД» В.Руденко, жителі територіальних громад району. У нараді взяли участь всі запрошені, крім Піщанського селищного голови П.Гройсмана, тому питання по відкриттю дитячого дошкільного закладу «Дивосвіт» не розглядалось. П. Гройсман виявив побажання, щоб по всіх питаннях, що стосуються його повноважень, жителі зверталися безпосередньо до нього.

Щодо функціонування Піщанської ЛПЛ. Жителі Піщанки звернулися до голови райдержадміністрації, щоб вирішити ряд питань, а саме: пояснити ситуацію щодо розмов про закриття дитячого відділення лікарні; про забезпечення лікарні санітарним автомобілем; про кадрові питання; про забезпечення лікарів житлом. На всі запитання надала відповідь головний лікар Піщанської ЛПЛ Л.Березюк. Вона заперечила розмови про закриття дитячого відділення чи скорочення медичного персоналу лікарні. Сказала, що лікарня буде функціонувати, про закриття будь-якого відділення мова не йде. Але наголосила, що медицина знаходиться в процесі реформування. Вінницька область перша вступила у реформи. При реалізації пілотного проекту із 30 центральних районних лікарень області п’ять (Піщанська, Чечельницька, Муровано-Куриловецька, Чернівецька і Теплицька) реорганізовані в лікарні планового лікування. На даний час Піщанська ЛПЛ відноситься до Крижопільського округу. Відповідно до перспективного плану з 1 лютого 2017 року в області запрацюють три госпітальні округи: Вінницький, Тульчинський та Могилів-Подільський. Надалі мережа медичної галузі має пройти тернистий шлях реформування. Але ми надіємось, що наша лікарня буде і надалі надавати всі послуги медичної допомоги, передбачені для закладів охорони здоров’я вторинного рівня. Адже протягом двох останніх років в Піщанській ЛПЛ покращено матеріально-технічну базу, хворі забезпечуються харчуванням, працівники лікарні в повному обсязі отримують заробітну плату. Лікарня перейшла у спільну власність територіальних громад Піщанського району і тому всі нагальні питання будуть вирішуватися на місці за погодженням Піщанської районної ради. Не секрет, що великою проблемою в районі, як і в цілому в Україні, є питання забезпечення медичними кадрами. Медична галузь району потребує фахівців різних напрямків. Сьогодні гостро виникла потреба в лікарі-отоларинголозі. Відбулись перемовини із керівництвом Вінницького медичного університету щодо проходження студентом університету інтернатури в Піщанській лікарні. Надіємось, що це питання буде вирішене. Враховуючи низькі заробітні плати лікарів в сільській місцевості, відсутність житла, в нашому районі молоді медичні кадри не затримуються. Тому потрібно в районі вирішувати питання про створення належних умов для зацікавлення молодих спеціалістів-медиків. Лікарі, які прибули до нас з іншої місцевості, проживають зараз в гуртожитку, який потребує капітального ремонту. На ремонт покрівлі гуртожитку сесія районної ради виділила Піщанській селищній раді, як балансоутримувачу даного гуртожитку, кошти в обсязі 50,0 тис. грн., які мали бути використані до закінчення бюджетного року. Селищний голова Гройсман П.Г. на апаратній нараді в голови райдержадміністрації 19 грудня 2016 року запевнив, що до кінця цього року ремонт буде завершено. Але свого слова не здержав, так як ремонт навіть не розпочатий. Щодо придбання санітарного автомобіля для транспортування хворих до обласної лікарні, голова райдержадміністрації П.Десятник наголосив, що дане питання суттєве і буде шукати шляхи його вирішення.