1 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 03.11.2016 р. № 1728-VIII.

Цим Законом строком на 1 рік (до 31.12.2017 р.) установлюється мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Щоправда, дія Закону № 1728 доволі вузька, адже НЕ ПОШИРЮЄТЬСЯ на відносини, що виникають під час проведення заходів нагляду (контролю):

• - Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг;
  • - Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку;
  • - Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів;
  • - Державною інспекцією України з питань захисту прав споживачів та її територіальними органами;
  • - ДФСУ та її територіальними органами;
  • - Державною аудиторською службою України та її територіальними органами;
  • - Державною службою експортного контролю України;
  • - Державною інспекцією ядерного регулювання України та її територіальними органами;
  • - Державною службою України з питань праці та її територіальними органами;
  • - Державною авіаційною службою України;
  • - Державною архітектурно-будівельною інспекцією України;
  • - Міністерством екології та природних ресурсів України;
  • - Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення;
  • - Національним банком України;
  • - Антимонопольним комітетом України.

Головний державний інспектор Управління Держпраці у Вінницькій області С.О. Гаєв