Складності нашого сьогодення такі, що з людських помислів не сходять економічні питання. Здається, не має кінця розмовам про те, як вийти зі скрутного становища і хто у цьому винен. Та проблеми не зменшуються, а збільшуються, а серед них основні: водопостачання, стан доріг, транспортне забезпечення сільських населених пунктів.

Поліпшення транспортного обслуговування – це не тільки умова конституційних прав людини на пересування, на задоволення потреб щодо необхідності одержання медичної допомогу у районному чи обласному центрі, придбання ліків у аптеках, відвідування закладів соціального захисту, а й важливий аспект розвитку внутрішнього обміну товарів і послуг.

Проблеми розвитку пасажирського транспорту на селі зумовлені тим, що рівень транспортного обслуговування населення значно відстає від його запитів, рухомий склад пасажирського транспорту фізично і морально старіє, уповільнюється процес його оновлення.

Поряд з проблемами якості дорожнього покриття, зменшенням кількості обсягів пасажироперевезень, подорожчанням плати за проїзд, скороченням маршрутів і рейсів приміського сполучення, виникла проблема забезпечення пільгового проїзду окремих категорій громадян.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» не передбачена субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію за пільговий проїзд транспортом. Держава надала право місцевим радам компенсувати пільгові перевезення з власних бюджетів (обласний, районний, міський, сільський та селищний бюджети).

Відповідно пункту 3 частини 1 статті 91 Бюджетного кодексу України компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян можуть здійснюватися з усіх місцевих бюджетів. У 2016 році 5 сесією районної ради 7 скликання прийнято рішення від 25 лютого 2016 року № 47 «Про районну програму надання соціальних послуг та підтримки пільгових категорій населення на 2016-2017 роки», компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян здійснювались з районного бюджету.

Зважаючи на складну ситуацію, пов’язану з відсутністю коштів в обласному та районному бюджетах у 2017 році, з метою зняття соціальної напруги серед сільського населення району, для забезпечення стабільної роботи перевізників, уникнення закриття маршрутів та скорочення рейсів, сільським, селищним радам направлено лист від 13 січня 2017 року № 01-24/112 з пропозицією прийняти відповідні програми по відшкодуванню витрат на пільгові перевезення окремих категорій громадян відповідно до пункту 1 частини першої статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та пункту 3 частини 1 статті 91 Бюджетного кодексу України.

Станом на 1 січня 2017 року на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, в Піщанському районі перебуває 5863 особи - майже 30% населення району.

Чи зможуть жителі району скористатися наданими державою пільгами залежить від рішень сільських, селищних рад.