На виконання листа Міністерства охорони здоров’я України від 17 січня 2017 року № 19.1-07-68/940 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року № 932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів» Вінницька обласна державна адміністрація спільно з профільним Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації надала інформацію стосовно госпітальних округів, що планується створити у Вінницькій області.

Вінницька область розташована в центральній частині України. Чисельність населення на 1.01.2016 року складає 1603,5 тис. осіб. Територія області - 26,5 тис. кв. км. В області 6 міст обласного значення, 12 міст районного значення, 27 сільських адміністративних райони. Протяжність області з півночі на південь – 204 км, з заходу на схід – 196 км. Щільність населення становить 60,5 осіб на 1кв. км.

На виконання вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року № 932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів» на Вінниччині планується створення трьох госпітальних округів, а саме: Вінницький, Могилів-Подільський і Тульчинський.

Тульчинський госпітальний округ:

Чисельність населення – 390565 осіб

До складу увійдуть: м.Тульчин, 8 сільських адміністративних райони, в тому числі Піщанський район, та м.Ладижин.

Відстань до найвіддаленіших населених пунктів по дорогах з твердим покриттям: на північ – 70 км, на південь – 100 км, на захід – 25 км, на схід – 95 км.

У м.Тульчин створюється лікарня інтенсивного лікування ІІ рівня потужністю ліжкового фонду 215 ліжок. Для забезпечення годинної доступності при наданні невідкладної допомоги в склад госпітального округу увійдуть 3 лікарні інтенсивного лікування І рівня: Бершадська ЛІЛ – потужність ліжкового фонду 200 ліжок; Гайсинська ЛІЛ - потужність ліжкового фонду 205 ліжок; Крижопільська ЛІЛ - потужність ліжкового фонду 142 ліжка.

Потужності Піщанської, Немирівської, Теплицької, Тростянецької, Чечельницької центральних районних лікарень та Ладижинської міської лікарні будуть використовуватися у відповідності з рішеннями госпітальної ради.

Прес – служба райдержадміністрації