Резервісту компенсується середньомісячна заробітна плата на підприємстві за той час. що він перебував у військовій частині.

Резервісту виплачується (в залежності від військового звання):

грошова виплата за 30 діб підготовки: від 4 800 до 6 400 грн.;

добові за кожен день перебування у військовій частині: від 6 до 15 грн. за день;

тим, які на день призову на збори не працюють: 3 200 грн.;

одноразове грошове заохочення – від 1 600 до 3 100 грн.

Резервісту на весь період виконання обов’язків служби у військовому резерві (час проведення зборів) гарантується:

• збереження робочого місця;
  • державне страхування, безкоштовне медичне забезпечення.

За 30 днів зборів у 2017 році резервіст у підсумку отримає понад 10 000 грн., з них:

• одразу по закінченню зборів – від 5 000 до 7 000 грн. (в залежності від військового звання та з урахуванням добових за кожен день перебування на навчальних зборах);
  • працюючі резервісти, крім того, отримають середньомісячну заробітну плату на своєму місці роботи (праці) за той час що вони перебували у військовій частині (не менше 3 200 грн.);
  • а непрацюючі резервісти – одну мінімальну заробітну платню на місяць в розмірі 3 200 грн.;
  • за підсумками року (тим хто виконав програму зборів) – від 1 600 до 3 100 грн. (в залежності від військового звання).

Крім того, резервісти отримають можливість зустрітися зі своїми бойовими товаришами, удосконалити свої військові навички, практично виконати стрільби з бойової зброї, стрибки з парашуту тощо.

Із закінченням особливого періоду, резервісти звільняються зі служби у військовому оперативному резерві та в добровільному порядку можуть укласти контракт на проходження служби у військовому резерві Збройних Сил України у військовій частині за їх вибором.