16 лютого 2017 року на базі Піщанського районного центру зайнятості для 17 безробітних жінок відбувся семінар на тему: „Жінка на ринку праці»”.

Метою заходу було визначено підвищення рівня обізнаності жінок щодо їх прав, поінформованості про шляхи попередження та інструментів протидії дискримінації за ознакою статі, забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків і жінок.

В роботі заходу взяли участь: Тетяна Шубенко, начальник Піщанського бюро правової допомоги, Юлія Кочерган, начальник служби у справах дітей Піщанської районної державної адміністрації, Людмила Токарчук та Катерина Мезенко, соціальні фахівці Піщанського районного центру для дітей, сім’ї та молоді.

Анатолій Тимчак, директор Піщанського районного центру зайнятості, ознайомив присутніх з соціальними послугами, які можуть одержати жінки у центрі зайнятості, умовами працевлаштування та навчання; проінформувала про законодавство України, діяльність громадських організацій, що захищають права жінок. Висвітлено питання прав жінок в Україні, перспектив та задач, які стоять перед жінками, розвитку політичних прав та посилення суспільного впливу українських жінок.

Юлія Кочерган розповіла про прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, а Людмила Токарчук про патронатних вихователів.

Катерина Мезенко презентувала відеофільм на тему: «Влаштування сімейної форми виховання дітей сиріт позбавлених батьківського піклування».

У своєму виступі начальник Піщанського бюро правової допомоги Тетяна Шубенко розповіла присутнім про дотримання трудових прав і гарантій для працюючих жінок, зокрема, у частині оплати праці, безпечних умов праці, надання відпустки. Разом з тим, вона окреслила дієві шляхи створення належних умов для забезпечення жінкам та чоловікам рівних можливостей у трудовій діяльності. Також було продемонстровано відеофільм про проведення соціального експерименту «Чи існує дискримінація в Україні?».

Під час дискусії учасниками обговорювалися питання визначення пріоритетів захисту прав жінок, висвітлювалися нагальні проблеми державних соціальних гарантій для жінок.

Жінки активно обговорювали питання щодо ефективного пошуку роботи, самопрезентації та самоосвіти; дискутували на тему досягнення балансу між сім’єю та кар’єрою; ділилися відповідним досвідом та порадами.

Усі учасники заходу отримали інформаційні буклети на тему: «Трудовий чи цивільно-правовий договір: що обрати?».

Провідний фахівець з питань зайнятості
відділу взаємодії з роботодавцями Л.Г. Потапова