17 лютого 2017 року голова райдержадміністрації Петро Десятник провів засідання колегії райдержадміністрації В роботі колегії взяли участь: голова районної ради Дмитро Чвалюк, члени колегії райдержадміністрації, керівники та бухгалтера бюджетних установ, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, сільськогосподарських підприємств району різних форм власності.

Про підсумки соціально-економічного розвитку району за 2016 рік, завдання на 2017 рік та шляхи їх вирішення інформувала начальник відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Наталія Аязбекова.

Вона детально зупинилася на досягненнях району у всіх пріоритетних напрямках розвитку. За результатами спільної діяльності органів влади та суб’єктів господарювання за 2016 рік до зведеного бюджету району мобілізовано податків та зборів на суму 66392,1 тис.грн., що на 9555,3 тис.грн. більше запланованого.

Минулого року на 13-й обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад було подано 14 проектів, 4 з яких визнані переможцями. Реалізація проектів дала змогу вирішити важливі питання громад та залучити на їх втілення 697,8 тис.грн, в тому числі кошти Державного фонду – 260,0 тис.грн, співфінансування: місцеві бюджети громад – 115,0 тис.грн., районний бюджет – 52,5 тис. грн., державний бюджет – 166,0 тис.грн. та 72,0 тис. грн. кошти спонсорів. Завдяки реалізації проектів проведено капітальний ремонт КЗ «Піщанська дитяча юнацька школа спортивна школа», заміна вікон та дверей на енергозберігаючі у ДНЗ «Горобинка» с.Чорномин; заміна вікон на енергозберігаючі та поточний ремонт системи освітлення приміщення сільського будинку культури с.Рудницьке; теплоізоляція перекриття горищного приміщення ЗОШ І – ІІІ ступенів с.Студена.

Постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 року № 395 виділено субвенцію на здійснення заходів щодо соціально – економічного розвитку окремих територій в сумі 1903,0 тис.грн. Кошти спрямовані на поліпшення закладів соціальної сфери та благоустрій.

В сільському господарстві району забезпечено позитивну динаміку розвитку. За 2016 рік темп приросту обсягів виробництва в порівнянні з аналогічним періодом минулого року склав 167%. Виробництво валової продукції на одну особу становить: 6043 кг зерна, 655 кг соняшнику, 113 кг сої, 84 кг цукрових буряків, 251 кг плодово – ягідної продукції, 29 кг м’яса, 134 кг молока. Минулого року сільськогосподарськими підприємствами району вироблено 126,3 тис. тонн зернових культур, що в 2,1 раз більше ніж у 2015 році. Також успішно проводиться інвестиційна діяльність. За 2016 рік обсяги капітальних інвестицій склали 30,2 млн.грн.

Суттєво зросла орендна плата за використання земельних часток – паїв. Згідно укладених договорів ставка орендної плати складає не менше 3% і збільшується пропорційно індексації. Середня орендна плата у 2016 році за оренду орних земель запасу та резервного фонду становить 1293 грн/га.

Значної уваги у 2016 році приділялося питанням соціального захисту населення. В цілому громадянам району за минулий рік надано пільг та компенсацій на загальну суму 26,9 млн. грн. Створено Центр учасників АТО, налагоджено плідну співпрацю у вирішенні їх соціально-побутових, юридичних питань. В рамках виконання «Районної програми підтримки учасників АТО та членів їх сімей на 2016 – 2020 роки» у 2016 році надано допомогу на суму 107 тис.грн.

Також на засіданні колегії йшлося про виконання районного бюджету за 2016 рік, оптимізацію галузі освіти, проаналізовано податкові надходження за 2016 рік, про виконання бюджету Студенянської об’єднаної територіальної громади за 2016 рік та завдання на 2017 рік, підсумки виконання в районі Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН «Про права дитини» на період до 2016 року та стан роботи з дітьми, які проживають у складних життєвих обставинах.

Підводячи підсумок роботи колегії голова райдержадміністрації Петро Десятник подякував усім за співпрацю, за творчий підхід та за креативні рішення.