Піщанський районний центр зайнятості завжди готовий прийти на допомогу демобілізованим військовослужбовцям та учасникам антитерористичної операції у пошуку підходящої роботи та наданню інших соціальних послуг, пов’язаних з працевлаштуванням.

Так, 22 лютого 2017 року в приміщенні Піщанського районного центру зайнятості відбувся семінар для 20 учасників АТО, з числа безробітних.

В роботі заходу взяли участь: підполковник Сергій Степанюк, старший офіцер відділу комплектування та призову (підготовки до військової служби) Вінницького обласного військового комісаріату; Олександр Будний, начальник відділення забезпечення Піщанського районного військового комісаріату; Марія Оробко, завідуюча поліклінікою Піщанської центральної лікарні планового лікування; Тетяна Редько, директор Піщанського районного центру для дітей, сім’ї та молоді та Микола Сторожук, фахівець центру; Тетяна Шубенко, начальник відділу Піщанського бюро правової допомоги Томашпільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги; Тетяна Рукіцька, головний спеціаліст відділу призначення та виплати пенсій Крижопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області; Ірина Пазюк, начальник відділу персонального обліку та соціального обслуговування пільгових категорій громадян управління праці та соціального захисту Піщанської РДА, працівники районного центру зайнятості.

Мета цього заходу: інформування учасників антитерористичної операції про послуги державної служби зайнятості та надання якомога ширшої інформації про можливості реалізації прав на певні соціальні гарантії.

Анатолій Тимчак, директор районного центру зайнятості, розповів про послуги служби зайнятості для демобілізованих учасників АТО, про можливість проходження навчання для підвищення кваліфікації чи здобуття нової професії за рахунок центру зайнятості, участі в громадських роботах та роботах тимчасового характеру. Звернув увагу на проблему зайнятості учасників АТО, а саме питання психологічної реабілітації, адаптації у мирне життя, низької мотивації до праці, оскільки пропозиції роботи та вакансії не завжди відповідають освіті, гідному рівню оплати праці тощо.

Уляна Шуригіна, заступник начальника відділу надання соціальних послуг районного центру зайнятості, розказала про започаткування власної справи з наданням одноразової виплати допомоги по безробіттю.

Підполковник Сергій Степанюк, нагадав про військовий обов’язок перед Батьківщиною та патріотизм, про умови проходження служби за контрактом та державні гарантії щодо соціального, грошового та іншого матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України.

Про можливість оздоровлення учасників АТО, членів їх сімей та про порядок отримання путівок ознайомила Марія Оробко.

Тетяна Редько та Микола Сторожук акцентували свою увагу на соціальних послугах, які надають працівники центру членам сімей мобілізованих учасників АТО.

Про законодавчі нововведення у 2017 році розповіла Тетяна Шубенко, начальник Піщанського бюро правової допомоги.

Тетяна Рукіцька надала інформацію про пенсії військовослужбовцям, які мають посвідчення Учасника бойових дій та наголосила про потребу офіційного працевлаштування для нарахування пенсії.

Корисною стала інформація Ірини Пазюк стосовно надання пільг учасникам бойових дій, які приймали безпосередню участь в антитерористичній операції.

Учасникам семінару були надані індивідуальні інформаційні консультації з питань професійної орієнтації, професійного навчання та працевлаштування, щодо порядку звернення до органів державної влади та місцевого самоврядування, основних видів захисту своїх прав та інтересів шляхом звернення до суду тощо.

Всі присутні отримали інформаційні буклети на тему: «Законодавчі нововведення у 2017 році», «Як захистити права споживачів», розроблені Піщанським бюро правової допомоги.

Захід проведений в теплій та дружній обстановці, всі учасники відзначили важливість проведення подібних заходів та подякували за отримання корисної та важливої інформації.

Провідний фахівець з питань зайнятості відділу взаємодії з роботодавцями Л.Г. Потапова