Однією з нових послуг, що надає Державна служба зайнятості - видача направлень на підтвердження результатів неформального професійного навчання.

Неформальне професійне навчання це набуття працівниками професійних знань, умінь і навичок, нерегламентоване за місцем отримання, терміну та формою навчання.

Піщанським районним центром зайнятості проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо організації підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями. Для цього використовуються засоби масової інформації, зустрічі з соціальними партнерами та роботодавцями. Інформаційна робота здійснюється під час проведення міні-ярмарок і ярмарок вакансій, круглих столів. Для осіб, які звернулись за послугами в центр зайнятості інформація надається під час семінарів із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці. Проведено анкетування роботодавців та зареєстрованих безробітних з питань підтвердження кваліфікації.

Послугами служби зайнятості та можливістю неформального навчання скористалася працівник Піщанського територіального центру обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян Сауляк Тетяна Володимирівна. Вона самостійно вивчала та удосконалювала свої навики та здібності і з часом зрозуміла, що професія кухаря це її покликання.

В центрі зайнятості Тетяну Сауляк зацікавила інформація про неформальне навчання. Вона отримала анкету самооцінювання за професією кухар 3 розряду та інформацію про вимоги до кваліфікаційного рівня, критерії оцінювання, процедуру підтвердження кваліфікації, суб’єкти підтвердження, що здійснюють підтвердження кваліфікації, графік та орієнтовну вартість підтвердження кваліфікації.

За результатами заповненої анкети самооцінювання Тетяна Сауляк подала заяву про підтвердження кваліфікації, до якої були додані необхідні документи, а також отримала направлення на підтвердження кваліфікації до Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Майстер виробничого навчання з професії «Кухар» Демін Григорій Геннадійович ознайомив особу - кандидата з процедурою підтвердження результатів неформального навчання, яка передбачає оцінювання теоретичних знань та виконання кваліфікаційної пробної роботи.

Тетяна старанно застосувала теоретичні знання на практиці. Кваліфікаційна комісія уважно слідкувала за процесом: організацією робочого місця, розрахунком та підготовкою сировини, підготовкою обладнання, посуду, інвентарю, інструменту, дотримання технологічного процесу приготування страв та правил особистої гігієни і санітарних вимог.

Комісією були визначені: відмінна якість заготовлених продуктів, оперативно складені калькуляційні картки, дотримання правил приготування страв та термін виконання практичного завдання.

Успішно склавши екзамени Тетяна 31 березня 2017 року отримала свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації за результатами неформального професійного навчання за професією кухар 3 розряду.

Завдяки фахівцям Піщанського центру зайнятості вона здійснила свою заповітну мрію - здобути професію кухаря.

Спеціаліст з профорієнтації Уляна Шуригіна