Про рішення колегії

Управління Держпраці у Вінницькій області повідомляє, що на підприємствах області за два місяці 2017 року травмовано 28 працівників з них 3 із смертельним наслідком.

Також, звертаємо Вашу увагу на нещасні випадки які стались при виконанні лісосічних робіт в установах, які не здійснюють свою діяльність у сфері лісового господарства.

Так, 15.02.2017 року начальник віділу підсобного сільського господарства Вшницької обласної психіатричної лікарні №2 Юрченко О.О. під час звалювання дерева ясен на території підсобного господарства, отримав сполучну травму тіла, закриту травму трудної клітини, обширный перелом ребер, внаслідок падіння дерева на нього.

Koмісією i3 спеціального розслідування були встановлені OCHOBHІ причини настання нещасного випадку:

1. Порушення вимог безпечного виконання робіт підвищеної небезпеки (лісосічних робіт) - виконання робіт пщвищеної небезпеки без отримання Вінницькою обласною психіатричною лікарнею №2 у встановленому порядку дозволу на виконання цих робіт
  2. Незадовільна організація навчання безпечним прийомам праці при виконанні робіт підвищеноє небезпеки (лісосічних робіт) - виконання робіт по звалюванню дерева бензиномоторною пилкою працівником без необхідної професійної підготовки, організації проведення спеціального навчання та перевірки знань з питань охорони праці.
  3. Неналежне виконання своїх посадових обов’язків - виконання робіт по звалюванню дерева бензиномоторною пилкою з недотриманням вимог нормативно - правовых актів з питань охорони праці.

22.02.2017 року робітник з благоустрою Балківської сільської ради Комарчук M.I. під час звалювання дерева на території Балківського НВК «ДНЗ – ЗОШ I-II ст.» отримав травму, внаслідок падіння дерева йому на ногу.

Koмісією з розслідування були встановлені основні причини настання нещасного випадку:

1. Неналежне здійснення організаційного та технологічного керівництва лісосічними роботами.
  2. Допуск до роботіт з тдвищеною небезпекою (лісосічних робіт) працівника, який не пройшов спеціального навчання та перевірку знань з питань охорони праці.
  3. Порушення вимог інструкції з охорони праці №3 «При виконанні лісосічних робіт бензомоторною пилкою».

Також, 10.02.2017 року підсобний робітник ТОВ «Термінус» Пушкар О. С. під час розвантаження заготовок з кузова автомобіля MAN 8.163, обладнаного гідравлічним бортом «BARCargolift» в склад матеріалів та напівфабрикатів, отримав травму лівої ноги внаслідок падіння піддона з заготовками.

Kомісією із спеціального розслідування були встановлені основні причини настання нещасного випадку:

1. Порушення вимог безпеки шд час розвантажувальних робіт - самовільне втручання в органи керування гідравлічним бортом автомобіля MAN 8.163 без права на керування ним.
  2. Допуск сторонньої особи до органів керування гідравлічним бортом автомобіля MAN 8.163.
  3. Перебування працівника, під час розвантажувальних робіт, у зоні можливого падіння вантажу.

Враховуючи вище викладене та з метою попередження виникнення нещасних випадків під час виконання робіт з підвищеною небезпекою та вантажно – розвантажувальних робіт, Управління Держпраці у Вінницькій області пропонує:

1. Довести інформацію, зазначену в листі, до підприємств та установ району.
  2. Керівникам підприємств та установ району не допускати виконання робіт підвищеної небезпеки без отримання дозволів на виконання робіт з підвищеною небезпекою та експлуатацію (застосування) машин, механізмів устаткування підвищеної небезпеки.
  3. Забезпечити організацію проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці посадових oci6 та працівників що зайняті на роботах з підвищеною небезпекою.
  4. Вжити заходів з посилення профілактичної роботи щодо попередження нещасних випадків усіх галузей виробництва.