Про це, а також про результати роботи Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації за 2016 рік, на щопонеділковій нараді голови ОДА з керівниками Департаментів та служб області, поінформувала директор Департаменту Світлана Василюк.

Серед основних завдань, які стоять перед структурним підрозділом є здійснення в області інформаційної кампанії з роз’яснення основних положень регіональної та державної політики в цілому.

Як повідомила Світлана Василюк, за звітний період висвітлено більше 150 тематик відповідно доручень Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, Держкомтелерадіо та Міністерства інформаційної політики. Окремим пунктом відзначається питання висвітлення діяльності облдержадміністрації, інформаційне наповнення офіційного веб-сайту ОДА та підтримка свободи слова в регіоні, що забезпечується широким висвітленням подій у засобах масової інформації.

«Хочу сказати, що інформаційну діяльність забезпечували всі департаменти обласної державної адміністрації. Нами проведено майже 100 брифінгів, близько 200 прес-конференцій, в тому числі за участю голови обласної державної адміністрації, його заступників, керівників структурних підрозділів ОДА, понад 200 прямих ефірів на місцевому телебаченні і радіо. У місцевих газетах оприлюднено майже 90 інтерв’ю, 45 з яких з головою обласної державної адміністрації. Також в минулому році ми запровадили новий формат роботи головних редакторів персонально з головою ОДА. Фактично, протягом 2016 року введено близько 150 тем в засобах масової інформації і надруковано близько 400 матеріалів. Зауважу, що заключено угоди на висвітлення діяльності місцевої влади з такими виданнями, як «Interfax-Україна», «Укрінформ», «Реал», «33 канал», «Вінниця.info», «УНІАН», «Вінтера» і іншими ЗМІ», - зазначила Світлана Василюк.

Окремим питанням, яке широко висвітлено Світланою Василюк стало питання книговидання. Керівник Департаменту зауважила, що на виконання державної програми з популяризації української книги за кошти обласного бюджету видано 26 книг місцевих авторів на суму 400 тис. грн.

Також Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації ведеться активна робота з проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики в сфері розбудови громадянського суспільства. Зокрема, за звітний період проведено 56 консультацій з громадськістю, інформація щодо проведення яких щомісячно та щоквартально подається до Кабінету Міністрів України у вигляді звіту. Додатково, в рамках реалізації зазначеної програми, Департамент сприяє місцевим органам виконавчої влади у питанні забезпечення їх взаємодії з інститутами громадянського суспільства та політичними партіями.

Вагомим завданням Департаменту є забезпечення відзначення в області загальнодержавних та професійних свят, пам’ятних та ювілейних дат. Зокрема, протягом 2016 року підготовлено 52 проекти розпоряджень голови ОДА з відзначення державних, пам’ятних та ювілейних дат, а також до участі у заходах залучено представників ІГС, політичних партій, ветеранів Другої світової війни, ветеранів АТО, учасників бойових дій на території інших держав, жертв політичних репресій та голодоморів в Україні, письменників та науковців.

Серед пріоритетних напрямків діяльності, які визначені Департаментом на 2017 рік є наступні:

• Виконання регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Вінницькій області;
  • Сприяння розвитку інформаційного простору та розширення участі Вінницької області в наповненні національного телерадіопростору;
  • Забезпечення процесу реформування комунальних друкованих ЗМІ на території області
  • Розвиток книговидавничої галузі області
  • Проведення прес-турів для ЗМІ з метою висвітлення діяльності районів Вінниччини
  • Консолідація діяльності громадських організацій учасників АТО