До уваги підприємців

Крижопільська ОДПІ нагадує про те, що якшо підприємець вирішив припинити (взагалі закрити) підприємницьку діяльність, то після реєстрації припинення у державного реєстратора, для завершення процедури зняття, СГ обов’язково має з’явитися до податкової інспекції для подання ліквідаційної звітності і сплати зобов’язань. Про це говорять норми Податкового кодексу України.

Так, відповідно до ст.. 67 ПКУ, однією з підстав для зняття з обліку у контролюючих органах є внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізосіб - підприємців запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізособи – підприємця. У підпункті 65.10.8 ст.65 ПКУ мова йде про те, що реєстрація припинення не припиняє зобов’язань, що виникли під час провадження підприємницької діяльності, та не змінює строків, порядків виконання таких зобов’язань. Зараз на обліку в Крижопільській ОДПІ, в стані припинення, знаходиться 250 СГ (підприємців), які знялися з обліку у державного реєстратора та не закрилися в податковій інспекції. Закликаємо Вас бути відповідальними, прийти та завершити процедуру закриття, так як не реагування, тягне за собою нарахування штрафних санкцій та пені, крім того, може стати перепоною при виїзді за кордон, або вплинути на виплату пенсій, або призвести до інших негативних наслідків.

Часу даремно не гайте – декларацію подайте

Крижопільська ОДПІ інформує - до завершення кампанії декларування залишилося три тижні. Про отримані у минулому році доходи вже відзвітували 115 громадян, з яких 74 – ті, що були зобов’язані задекларувати отримані доходи, 41 – це ті, які планують скористатися правом на податкову знижку. Висловлюємо вдячність громадянам, які вже задекларували свої доходи за 2015 рік і нагадуємо тим, хто ще затримався з поданням декларації, в тому числі і одноосібникам (громадянам, які самостійно використовують земельні паї), що деклараційна кампанія триває до 1 травня.. Отож, поспішіть задекларувати свої доходи.

В.о.начальника Крижопільської ОДПІ Л.С.Сузанська