Про це повідомив військовий комісар Вінницького обласного військового комісаріату Олег Вінницький під час прес-конференції, яка відбулась у прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА щодо роботи Вінницького обласного військового комісаріату з організації призову на військову службу до Збройних Сил України.

Під час весняної призовної кампанії на строкову службу до лав ЗСУ пішли 780 строковиків віком від 20 до 27 років. Зокрема, до Збройних Сил України призвано 501 вінничанина, натомість лави Нацгвардії поповнили 224 строковики, ще 35 осіб відправлено до Державної спеціальної служби транспорту.

«За рішенням медичних комісій 15% юнаків визнано непридатними до військової служби, у зв’язку із обмеженнями за станом здоров’я. На мою думку, це дуже багато, адже зі 100 кандидатів до призову стан здоров'я 15-ти осіб не дозволяє виконувати військовий обов'язок», - повідомив Олег Вінницький. Крім проблем, пов’язаних із медичними показниками серед молоді, однією із найбільш важливих є свідоме ухилення юнаків від строкової служби, внаслідок чого відкрито 12 кримінальних справ стосовно таких осіб віком від 20 до 27 років. Військовий комісар зауважив, що «всі ті юнаки, які отримали повістки і не з’явилися до військових комісаріатів на проведення медичних комісій, передані в розшук за рішенням призовних комісій. Протягом підготовки до осіннього призову будемо вживати всіх заходів з метою розшуку цих осіб».

Під час прес-конференції також було порушено питання щодо виконання кадрових завдань військовими комісаріатами у районах області. Відповідно до статистичних даних, найвищі показники спостерігаються у Козятинському, Могилів-Подільському, Барському, Вінницькому, Гайсинському, Липовецькому, Немирівському районах. Калинівський, Погребищенський, Теплицький, Томашпільський, Тульчинський та Чечельницький військкомати виконали завдання на 100%. Натомість найнижчий показник спостерігається в Оратівському районі, де поточний показник становить лише 26%.