Валерій Коровій інформував керівників департаментів про основні позиції, озвучені на засіданні Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України

Голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій 11 лютого взяв участь у засіданні Ради регіонального розвитку, що відбулося під керівництвом Глави держави. Про основні позиції, озвучені у ході зібрання, очільник області інформував керівників департаментів та служб регіону під час щопонеділкової оперативної наради.

За словами Валерія Коровія, під час засідання обговорювалась низка позицій, що стосувались як оборонного блоку, так і економічного розвитку. Серед них - питання щодо шефської допомоги військовим частинам, які дислоковані на території регіонів. «Це формування 59-ї бригади в місті Гайсин, військові частини 3008 і 3028 Національної гвардії України, Могилів-Подільський прикордонний загін. Як позитив, Вінницьку область було наведено у приклад в частині організації такої роботи», - відзначив голова ОДА.

Розглядався також комплекс питань щодо залучення громадян до проходження військової служби на контрактній основі. За словами очільника Вінниччини, з 1 січня поточного року військовослужбовцям, що укладають контракти, суттєво підвищено заробітну плату. Більше того, вона зростатиме в міру їх просування по службі.

«На сьогодні військовим комісаріатом, районними державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування ведеться серйозна роз’яснювальна і організаційна робота в частині залучення громадян до проходження військової служби за контрактом», - зазначив Валерій Коровій. Відтак зауважив, що завдання, доведене до Вінницької області, становить 830 осіб.

«Ми повинні за лютий-березень знайти таких людей, показати їм переваги. Принципово важливо, щоб до війська йшли професійно підготовлені люди. Зона уваги - до тих військовослужбовців, які демобілізовані та мають військові спеціальності, - підкреслив голова ОДА. - Зараз ми розробляємо комплекс заходів для посилення цієї роботи, в тому числі, будемо розглядати питання активної участі центрів зайнятості, враховуючи їхню інфраструктуру. Чим ефективніше ми проведемо цю роботу, тим менше будемо мати завдань по сьомій черзі мобілізації».

Одночасно, зауважив керівник Вінниччини, на засіданні Ради регіонального розвитку розглядались питання, пов’язані з детінізацією економіки. В цьому контексті Валерій Коровій наголосив на необхідності розробки зрозумілого механізму роботи та поступового виходу підприємств на виплату легальних форм заробітної плати.

Крім того, відзначив голова ОДА, на зібранні звучали питання внесення змін до Бюджетного кодексу щодо фінансування професійно-технічної освіти, врегулювання окремих аспектів сплати екологічного податку, а також необхідність відходу від розбалансованої до цього періоду політики кадрового забезпечення, особливо на рівні районних державних адміністрацій.