Фізичні особи, що мають у власності нерухомість, до 1 липня ц.р. мали отримати від фіскальних органів податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Податок нараховується за 2016 рік за нормами оподаткування, що встановлені у 2016 році рішеннями сільських, селищних, міських рад, залежно від місця розташування та типів об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 2 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Нагадаємо, що база оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, обчислюється на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

При цьому для фізичних осіб оподатковувані квадратні метри зменшуються: для квартир - на 60 кв. метрів; для житлових будинків - на 120 кв. метрів; для різних типів об'єктів житлової нерухомості - на 180 кв. метрів.

Проте, ці пільги не застосовуються, якщо площа об'єктів перевищує п'ятикратний розмір неоподатковуваної площі, тобто для квартир 300 кв. м., для будинків 600 кв. м. (для різних типів 900 кв. м.).

Також не пільгуються об’єкти, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

Крім того, додаткові пільги можуть встановлювати органи місцевого самоврядування, виходячи з їх майнового стану та рівня доходів громадян.

Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до місцевих податкових інспекцій для проведення звірки даних щодо об'єктів нерухомості, їх площі, права на користування пільгою, розміру ставки податку та нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, проводиться перерахунок.

Сплатити податок платник повинен до місцевого бюджету за місцем розташування об'єктів оподаткування протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, тобто не пізніше 28 серпня. У разі, якщо прийшла квитанція про сплату податку на квартиру, яку, наприклад, вже продали, або ж, якщо квитанція не прийшла, але за законом нерухомість повинна обкладатися податком, потрібно звернутися до місцевого відділення фіскальної служби.

За несвоєчасну сплату застосовується штраф від 10 до 20 відсотків суми податкового боргу, а також пеня.

Податок стягується раз на рік. Крім того, власникам великого житла (понад 300 квадратних метрів для квартир і 500 - для будинків) доведеться додатково заплатити 25 тис. грн.

Реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації з 01.07.2017р.

З 01.07.2017 року повноцінно запрацювала Постанова КМУ від 29 березня 2017 р. N 190 та відповідно пункт 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, згідно чого Кабінет Міністрів України постановив, що комісія Державної фіскальної служби приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації на підставі отриманих від платника податку на додану вартість письмових пояснень щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, та/або копій документів, які платник податку має право подати до органу Державної фіскальної служби протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній / розрахунку коригування.

Критерії оцінки ступеня ризику господарських операцій та порядок прийняття рішення комісією ДФС України про реєстрацію (або відмову у реєстрації) ПН- РК в ЄРПН, затверджено також Постановою Кабміну.

Відповідно до Наказу Міністерства Фінансів України № 566 від 13.06.2017р. затверджено Порядок роботи комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації»

Відповідно Наказу Міністерства Фінансів України № 567 від13.06.2017р. затверджено Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Наказом ДФС України від 26.06.2017 №450 затверджено Регламент комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації».

Сектор організації роботи Могилів-Подільської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області