Валерій Коровій: «Ми налаштовані на всебічну підтримку галузі охорони здоров’я»

На цьому голова обласної державної адміністрації наголосив під час засідання колегії Департаменту охорони здоров’я ОДА за підсумками діяльності у І півріччі поточного року.

«Ми приділяємо надзвичайно велике значення функціонуванню галузі охорони здоров’я. На превеликий жаль, є низка проблем, які накопичились у цій системі не сьогодні і не вчора.

Галузь, по суті, 25 років незалежності України розвивалася хаотично. Більш того, невдала спроба провести експеримент з реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій області лише загострила проблематику», - зауважив, звертаючись до учасників колегії, керівник ОДА.

Очільник Вінниччини підкреслив, що впродовж останніх двох років обласна влада приділяє серйозну увагу підвищенню статусу, ролі і значення третього рівня надання медичних послуг. «Ми зараз готуємо весь пакет документів, пройшли великі бюрократичні перепони і працюємо над тим, щоб до кінця серпня поточного року ввести в дію першу чергу новозбудованого хірургічного корпусу лікарні Пирогова та передати його на баланс медичного закладу», - зазначив Валерій Коровій. Він, водночас, зауважив, що для введення цього об’єкту в експлуатацію в цілому необхідно близько 600 млн. гривень, але такого фінансового ресурсу область, зрозуміло, не має.

«Ми отримали в цьому році 46 млн. гривень з державного бюджету та оголосили міжнародний тендер. Також працюємо з Урядом, щоб додатково отримати ще 60 млн. гривень і паралельно формувати операційні та реанімацію. 20 млн. гривень ми виділили з обласного бюджету на умовах співфінансування, - повідомив голова обласної державної адміністрації. – Розуміючи, що в нас немає достатньо коштів, будемо все робити для того, щоб запрошувати людей, які займаються приватною медициною і можуть проінвестувати обладнання, та знаходити нові форми співпраці в рамках державно-приватного партнерства. Відтак дати можливість людям користуватися сучасним обладнанням. Ми повинні зрозуміти, що лікування людини - це не ремонт у приміщенні, а якісні медичні послуги».

Валерій Коровій інформував також медичну спільноту про заходи, які вживаються сьогодні на підтримку закладів охорони здоров’я третинного рівня, а також торкнувся очікуваних в галузі змін.

Він, зокрема, зазначив, що, відповідно до законодавчих ініціатив, буде змінена система фінансування первинної ланки медичної допомоги. Так, органи державної виконавчої влади, на балансі яких будуть заклади зазначеного рівня, відповідатимуть лише за їх утримання, а фінансування послуг буде відбуватися через Агенцію. Причому обсяг фінансового ресурсу залежатиме від того, скільки угод буде підписано сімейним лікарем.

Голова облдержадміністрації акцентував увагу на тому, що першим етапом цієї реформи є запровадження процесу реімбурсації. На сьогодні в рамках цієї програми в області вже отоварено 280 тисяч рецептів. Тож очільник регіону наголосив на відповідальності органів влади та всіх причетних до реалізації зазначеної програми за ефективне впровадження процесу на території області.

Окремо Валерій Коровій торкнувся проблематики реформування вторинного рівня медичної допомоги, зокрема формування госпітальних округів, детально зупинившись на базових позиціях цієї концепції.

На завершення голова облдержадміністрації підкреслив, що обласна влада налаштована на всебічну підтримку галузі охорони здоров’я. У підтвердження зазначив: із 60 млн. гривень перевиконання обласного бюджету, 26 млн. гривень спрямовано саме на вирішення актуальних питань медичної сфери регіону.