В Україні з кожним роком все більшим попитом на ринку праці користуються робітничі професії - кухарі, муляри, трактористи, водії, слюсарі, зварювальники тощо. Таку професію можна здобути в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Центри професійно-технічної освіти готують висококваліфікованих робітників шляхом професійного навчання, перекваліфікації та підвищення кваліфікації громадян за широким спектром робітничих професій на найсучаснішому обладнані за новітніми технологіями.

Однією з переваг навчання в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості є реальний зв'язок з роботодавцями. Максимальне врахування їхніх вимог забезпечується шляхом узгодження навчальних програм із представниками провідних підприємств у відповідних галузях.

«Я переконана, що професійно-технічна освіта повинна бути прив'язана до потреб регіону, бізнесу та інвестицій. Саме співпраця усіх зацікавлених сторін, зокрема, роботодавців, місцевої влади, центрів зайнятості та центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, ефективно сприятиме зайнятості населення», - говорить Галина Скоковська, директор обласного центру зайнятості.

Вінницька обласна служба зайнятості впродовж січня – липня 2017 року активно співпрацювала з Дніпропетровським, Одеським та Сумським центрами професійно-технічної освіти. За цей період понад 1,2 тис. безробітних пройшли професійне навчання в цих закладах. Безробітних навчали професіям, які є найбільш необхідними на регіональному ринку праці – кухар, перукар, манікюрник, продавець продовольчих товарів, електрогазозварник, електромонтажник тощо. Як результат 1166 осіб або 93,2% безробітних після проходження профнавчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації були працевлаштовані за направленням служби зайнятості. Крім того, освоєння робітничої професії може спонукати до започаткування власної справи, адже кваліфіковані робітники можуть виконувати приватні замовлення. Очевидні переваги в тому, що робітник може на власний розсуд формувати гнучкий робочий графік „під себе” та ціну послуг, які він надає. Так, 34 особи, які навчались в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, працевлаштувались самостійно. Роботодавці області зазначають, що важливим є те, що безробітні, які здобули освіту в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, отримують свідоцтво державного зразка, адже це є документальним підтвердженням їхніх знань, та відмічають високий професіоналізм підготовлених кадрів.