Надзвичайна ситуація може трапитись у кожному місті, районі, області або регіоні держави. Найбільш небезпечними із них є: аварії (катастрофи) з викидом радіоактивних, хімічних, або біологічних небезпечних речовин, вибухи і пожежі, прорив водосховищ, на транспорті, в промисловості та в інших галузях економіки. Небезпеку складають і такі можливі транснаціональні аварії (катастрофи) як аварії на АЕС та хімічно небезпечних об'єктах.

Основним заходом у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру є оповіщення населення

Оповіщення - це доведення сигналів і повідомлень органні управління про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій, аварій, катастроф, епідемій, пожеж до центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ. організацій і населення.

Основним завданням цивільного захисту населення є оповіщення населення про загрозу або виникнення НС і своєчасне та достовірне його інформування про наявну обстановку і вжиті заходи.

Терміновій інформації, що передається територіальними органами ЦЗ та НС, потенційно небезпечними підприємствами, повинно передувати уривчасте звучання електросирени, наявних на відповідній території, а також запису мережею радіомовлення, яке означає «Увага всім!».

Тексти звернення до населення повинні передаватися державною мовою і мовою, якою користується більшість населення в регіоні.

Запам’ятайте! Сирени і перервні гудки інших сигнальних засобів означають сигнал цивільної захисту « УВАГА ВСІМ».

Почувши такий сигнал, негайно увімкніть гучномовець, радіоприймач або телевізор і слухайте повідомлення управління (відділу, штабу ЦЗ) з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення.

На кожній випадок надзвичайних ситуацій управлінням (відділом, штабом ЦЗ) з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення готуються приблизні варіанти повідомлень, які потім, з урахуванням конкретних подій, корегуються.

Інформація передасться протягом 5 хвилин після подачі звукових сигналів (сирени, гудки і т.д.).

Вислухавши це повідомлення кожний повинен діяти без паніки і ме-тушні у відповідності з отриманими вказівками.

Пам'ятайте, у цих умовах важлива кожна хвилина!

Завідувач сектору цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами С.В.Чопик