Всеукраїнський тиждень фінансової грамотності проводиться щороку у листопаді, починаючи з 2013 року в партнерстві з навчальними закладами, органами державної влади, профільними міністерствами, фінансовими та комерційними установами, громадськими об’єднаннями, іноземними та національними агенціями.

Цьогоріч проведення серії просвітницьких заходів «Тижня фінансової грамотності в Україні» відбудеться з 6 до 15 листопада 2017 року.

Мета проекту:

Стимулювання обачної та свідомої поведінки громадян при веденні особистих фінансів, виховання звички до заощаджень та економії, інформування про принципи економії та фінансового планування на всіх етапах життя.

Ключовими темами проекту є заощадження та виважена фінансова поведінка, планування свого життя.

Плановане охоплення проекту в 2017 році: понад 50 000 громадян різних вікових та соціальних верств населення України.

Цільова аудиторія проекту (за участі Міністерства освіти та науки та інших партнерів):

• учні молодшого і старшого віку;
  • студенти;
  • працюючі громадяни, які потребують інформації про принципи управління особистими фінансами та планування свого пенсійного забезпечення;
  • молоді родини;
  • підприємці;
  • пенсіонери.

Заняття проводяться викладачами та/чи тренерами:

• вчителі навчальних закладів;
  • волонтери, які беруть участь у проекті за власною ініціативою;
  • представниками партнерських організацій, які беруть участь у проекті за власною згодою та на підставі внутрішніх рішень їхніх організацій та компаній.

Методичні матеріали для навчання

Для ефективної реалізації проекту безкоштовно надаються електронні методичні матеріали, за допомогою яких викладачі та залучені тренери зможуть ефективно провести тематичні заняття для представників цільової аудиторії.

Матеріали містять інформацію про мету і завдання проекту, необхідні умови та засоби для проведення заняття, ключові повідомлення, особливості аудиторії та форматів роботи з ними, детальні сценарії інтерактивних тематичних занять, наочні матеріали.

Актуальні матеріали будуть розміщені на сайті www.moneyweek.com.ua в електронному вигляді і можуть бути роздруковані на будь-якому сучасному побутовому принтері.

Учасники просвітницьких заходів отримають базові знання та компетенції щодо:

• раціонального обліку особистого чи сімейного бюджету;
  • захисту від кіберзлочинців;
  • правил співпраці з фінансовими установами/банками;
  • користування банкоматами та платіжними терміналами;

Такі знання сприятимуть як фінансовій безпеці наших громадян, так і додаватимуть їм упевненості в прийнятті рішень з керування заощадженнями.

Інформаційна підтримка заходу:

• анонсування через центральні та регіональні друковані та електронні ЗМІ;
  • електронні розсилки активним учасникам просвітницьких проектів Асоціації нової економічної освіти (понад 1000 осіб), за базами контактів партнерських організацій (понад 10 000 осіб);
  • інформування за участі відомих осіб та лідерів думок;
  • рекламне просування через соціальні мережі;
  • розміщення анонсу на офіційному сайті Інституту модернізації змісту освіти та МОН України;
  • медіа підтримка проекту в ЗМІ, інформування про його зміст і практичну користь для громадян та запрошення бажаючих приєднатися до просвітницьких заходів Тижня фінансової грамотності;
  • розповсюдження інформації через акаунти Міністерства в соціальних мережах;
  • розсилки рекомендацій в підпорядковані структури (обласні та міські управління освіти, навчальні заклади, вищі навчальні заклади, центри та інститути підвищення кваліфікації) з пропозицією до співробітників розповсюдити інформацію та проект та взяти участь в організації та проведенні на їхній базі просвітницьких заходів.

Контактна особа: керівник проекту Тетяна Цуз