У 1987 році в смт Піщанка було відкрито музей. Основним збирачем експонатів був ветеран війни та праці В. Бершадський, який згодом став першим директором музею.

Нині колекція музею налічує майже 1100 експонатів. Щорічна кількість відвідувачів — понад 3000 осіб. Експозиція музею розташована в трьох приміщеннях: перше присвячене традиційному побуту і ремеслам жителів Піщанського району кін. XIX—I пол. XX ст., друге — основним подіям в історії краю XX ст. (Українська революція, Голодомор 1932—1933 рр.,

Друга світова війна, відбудова народного господарства, здобуття Україною незалежності), третє — виставковий зал, де проводяться виставки картин і творів декоративно-ужиткового мистецтва місцевих майстрів.

7 листопада 2017 року усі бажаючі зібралися на святкуванні та відзначенні 30- річчя з дня заснування краєзнавчого музею. Взяли участь: директор обласного кра єзнавчого музею Висоцька К.І., зберігач експонатів, заступник голови районної ради Міщенко В.В., начальник відділу культури і туризму Дреліховська С.О., голова профспілки працівників культури Бойко Л.О., директори структурних підрозділів відділу культури Бондар О.М., Бушняк М.С. працівники дитячої бібліотеки та відвідувачі- школярі. На свято завітала меценат, голова ФГ «Благо СМС» – Сауляк С.М., яка допомагає у вирішенні нагальних питань музею. Святкування не обійшлося без участі поета- композитора С. Брайляна , який читав вірші до 30-річчя створення музею, і співав свої авторські пісні. Гості, запрошені вітали працівників зі святом, а ті в свою чергу отримували цінні експонати та подарунки.