За ініціативи Піщанського районного центру соціальної служби з питань сім'ї, молоді та дітей за участю педагогічних працівників Болганської ЗОШ І-ІІІ ступенів 13 листопада 2017 року на базі закладу відбулося засідання круглого столу з питань запровадження в Піщанському районі «Патронатного вихователя».

16 листопада 2017 року в приміщенні Піщанського РЦЗ відбулося засідання круглого столу з питань запровадження патронатного виховання у Піщанському районі.

Захід проводився фахівцем із соціальної роботи Піщанського РЦСССДМ.

Лейтмотивом розмови стало те, що влаштування дітей, які залишилися без батьківського піклування, є актуальним попри ухвалення низки законів і підзаконних нормативно-правових актів. Пріоритетність сімейного влаштування дітей, що залишилися без піклування батьків, визначена Конвенцією ООН про права дитини.

Патронатне виховання є більш гнучкою формою влаштування дітей в сім'ю, як за наявності у нього встановленого юридичного статусу, так і безпосередньо відразу після вилучення із сім'ї, замість влаштування до центрів реабілітації. Важливим стимулюючим чинником є те, що патронатному вихователю виплачують заробітну плату та зараховують трудовий стаж.

По завершенню розмови учасниками було прийнято рішення про продовження даної роботи в плані запровадження патронатної форми виховання.

Учасники заходу переглянули відео - сюжет, отримали вичерпні відповіді з питання патронатного виховання.