За статистичними даними Україна займає перше місце в Європі за кількістю розлучень. Причини розірвання шлюбу в кожного різні, але формула цього не зовсім приємного процесу залишається незмінною.

Існує два шляхи розірвання шлюбу. Перший з них - це через органи РАЦС Отже, що потрібно зробити для того, щоб оформити розлучення. Подружжю слід звернутися в РАГС за місцем офіційної реєстрації (прописки) будь-кого з них.

Необхідно мати при собі документи: свідоцтво про шлюб, паспорти громадян України. Подати заяву – кожна зі сторін повинна заповнити відповідну частину єдиного документа і цим підтвердивши свій намір розлучитися. Подружжю слід звернутися в РАГС за місцем офіційної реєстрації (прописки) будь-кого з них.

З моменту подання заяви має сплинути 1 місяць, після чого шлюб можна вважати офіційно розірваним.

Якщо ж у сім'ї виховуються неповнолітні діти, а подружжя згодне розлучитися – доведеться звернутися до суду для оформлення розлучення. У такій ситуації необхідно скласти спільну заяву, у якій описати причини розлучення. Готуємо пакет документів:

Позовна заява. Свідоцтво про шлюб – копія. Свідоцтво про народження кожного зі спільних дітей – копія. Паспорти подружжя. Документи, що підтверджують факт усиновлення / удочеріння.

Важливо: розриваючи шлюб, в якому народжені діти, потрібно надати суду договір «Про виховання та забезпеченні дитини після розірвання шлюбу батьків». Необхідно правильно його скласти і врахувати всі нюанси, адже від змісту договору залежатиме майбутнє ваших дітей як у матеріальному, так і в психологічному плані. А недобросовісні батьки втратять можливість ухилятися від своїх обов'язків з виховання та утримання дітей. Пам'ятайте, прописуючи правила щодо аліментів в договорі, ви максимально захищаєте права своєї дитини: зобов'язання з виплати грошових сум виникають з моменту підписання такої угоди. Ви будете позбавлені необхідності звертатися до суду для стягнення аліментів. Чоловік ухиляється від їх виплати? Виконавчий напис нотаріуса за договором – підстава для їх стягнення в позасудовому порядку. В процесі розлучення подружжя частіш за все щоб «покласти всі крапки над і» намагається ще й поділити майно. Є два шляхи вирішення цього питання:Домовитися. Розділ майна може бути здійснений подружжям за домовленістю між собою або відповідно до положень шлюбного договору, якщо такий є. Усні домовленості щоб уникнути виникнення проблем в майбутньому краще закріпити, склавши письмовий договір. Не знаєте, як це робиться? Зверніться до наших юристів за допомогою, ми складемо договір, а також допоможемо знайти консенсус при розділі майна. Звернутися до суду. Якщо можливості домовитися немає, подружжя на взаємні поступки не йде, іншого шляху вирішення конфлікту, окрім як подача позовної заяви про розділ майна до суду немає.

Лариса Гернеза, головний спеціаліст Піщанського бюро правової допомоги (вул. Центральна, 91, смт. Піщанка, тел.: (04349)2-11-30, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.)