22 січня в адмінбудинку райдержадміністрації відбулося урочисте зібрання з нагоди Дня Соборності України та 100- річчя бою під Крутами за участю представників влади району, органів місцевого самоврядування, представників районних установ і організацій, громадськості.

З інформацією про історичні аспекти Дня Соборності України виступила керівник апарату райдержадміністрації Людмила Ратушняк.

Вона зазначила, що «возз'єднання в 1919 році Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки є свідченням прагнення багатьох поколінь українців – жити в єдиній незалежній державі. І сьогодні, коли Україна переживає нелегкі часи, усі, як ніколи, добре розуміють значення національної єдності. Об’єднавча акція 1919 року залишила глибинний слід в історичній пам’яті українського народу та сформувала підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України, утвердження її національної ідеї» (виступ додається).

З вітальним словом до присутніх звернулися перший заступник голови райдержадміністрації Дмитро Денисов, керуючий справами виконавчого апарату районної ради Клим Марценюк. «Це свято, яке закликає всіх нас до єдності. Ми всі розуміємо, наскільки важливо сьогодні для України бути єдиною державою, єдиним суспільством, єдиною родиною. Зараз, як і майже сторіччя тому, ми змушені протистояти небажанню нашого північного сусіда визнати право українців на самовизначення. Нині, як і тоді, процес національного державотворення відбувається в умовах російської військової агресії — українські воїни у районі проведення АТО знову захищають незалежність та соборність України», - сказав Дмитро Дмитрович.

Представники влади побажали присутнім здоров'я, миру, добробуту і благополуччя, злагоди та віри у завтрашній день за вагомий внесок у консолідацію українського суспільства та розбудову незалежної демократичної держави та з нагоди Дня Соборності України Почесною грамотою обласної державної адміністрації, обласної Ради з виплатою грошової винагороди нагородили Кучера Олександра Григоровича – голову сільськогосподарського виробничого кооперативу «Прогрес», депутата районної ради, грамотами райдержадміністрації та районної ради нагороджено Сторожука Миколу Степановича – фахівця із соціальної роботи Піщанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Шигиду Володимира Михайловича – Рудницького селищного голову.

Прозвучали музичні композиції у виконанні солістів районного будинку культури – Валентини Соловей, Олександра Мізерія, Альони Дмитренко.

Працювали виставкові експозиції з історії українського державотворення, підготовлені відділом архіву райдержадміністрації та Піщанською бібліотекою для дорослих.