Одним із основних напрямків роботи служби у справах дітей є захист законних прав та інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Даний напрямок роботи включає в себе контроль за умовами виховання та проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сім’ях опікунів та піклувальників. Окрім того, що працівники служби у справах дітей спільно із фахівцями дотичними до питань охорони дитинства комісійно відвідують сім’ї за місцем проживання, опікуни та піклувальники щорічно в січні місяці приходять до служби у справах дітей для написання звіту опікуна/піклувальника за минулий рік.

Разом з тим опікуни звітують про стан виконання своїх обов’язків на опікунських радах при виконавчих комітетах сільських та селищних рад.

24 січня 2018 року відбулося засідання опікунської ради при виконавчому комітеті Рудницької селищної ради, в якому взяли участь провідний спеціаліст служби у справах дітей Кучанський С.А., фахівець із соціальної роботи Піщанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Сторожук М.С. та старший інспектор із ювенальної превенції Піщанського відділення поліції Кривоніс С.Д. На засіданні піднімалися актуальні питання, які потребують негайного вирішення в інтересах дітей.