26 квітня 2016 року в районному будинку культури відбувся вечір-реквієм «Чорнобиля гіркий полин». Участь у заході взяли заступник голови райдержадміністрації Михайло Ковтюк, голова районної ради Дмитро Чвалюк, селищний голова смт.Піщанка П. Гройсман, голова с. Кукули Л. Статієнко представники районних служб, організацій. У фойє будинку культури розгорнулася виставка фотографій, яка нагадувала усім про наслідки аварії, титанічну роботу, яку зроблено чорнобильцями під час ліквідації наслідків катастрофи, приурочена 30 – м роковинам трагедії.

Серед присутніх у залі – чорнобильці-ліквідатори, переселенці, вдови – усім їм болять події 86 року. Поринувши у минуле, разом з ведучою заходу присутні пригадали, що Чорнобильська катастрофа – це підірваний генофонд, безліч хвороб, це забруднені сільськогосподарські угіддя, непридатна вода для використання , жовті від радіації ліси, зруйноване місто Прип”ять, яке стало за ці роки ніби привидом, а ще це сльози за рідною домівкою, страшна туга за тими, хто пішов у небуття.

Керівники подякували чорнобильцям за подвиг, побажали здоров’я, витримки і глибокого оптимізму, закликали триматися гуртом і надалі, адже «Вас об’єднує багато спільного, яке забути ми просто не маємо права», сказав Михайло Олексійович.

За особисту мужність і патріотизм, виявлені під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, активну життєву та громадську позицію, вагомий особистий внесок у розвиток чорнобильського руху ліквідаторам було вручено пам’ятні відзнаки «30-та річниця аварії на Чорнобильській АЕС».

Хвилиною мовчання було вшановано померлих чорнобильців та покладено квіти до пам’ятного знаку.

Музичну композицію підготували солісти районного будинку культури Н. Погорєлова, В. Соловей, дует «Дмитроград» (О. Мізерій, С. Муляр).

Також делегація району на чолі з першим заступником голови райдержадміністрації Д. Денисовим взяли участь в заходах в м.Вінниця, Почесною грамотою облдержадміністрації і обласної Ради нагороджено колишню голову Піщанської спілки чорнобильців Кирилюк В.Ф.

Відзначаючи цю сумну дату - 30-річчя Чорнобильської катастрофи в загальноосвітніх школах району в цей день проведено інформаційні години " Чорнобиль: події і наслідки", "Чорнобиль – біль наш давній", години скорботи

«Обпалені Чорнобилем», виставки літератури « Чорнобиль в долі України»; в бібліотеках організовано виставку бібліотечних документів "Чорнобиль: події та уроки", проведено зустрічі з чорнобильцями.