Практично щодня ми стикаємося з жахливими випадками жорстокого поводження з дітьми. Їх залишають самих вдома на кілька діб, морять недоглядом, доводять до захворювань, інвалідності. Ці випадки виявляються: сусідами, соціальними службами, поліцією, медиками. І що далі? Далі - дітей можуть вилучити до притулків, інтернатних закладів, дитячих будинків. Дитина зі звичних умов, нехай навіть і плачевних, опиняється фактично в інтернатних закладах.

Сімейний патронат є альтернативою влаштуванню дітей, які внаслідок певних обставин не можуть проживати зі своїми батьками або іншими законними представниками. Запровадження патронату над дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, дасть змогу кожній такій дитині реалізувати право на догляд і виховання у сімейному середовищі. Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму (або найманому) помешканні.

За надані послуги з догляду та виховання дитини патронатному вихователю виплачується заробітна плата в розмірі 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (з 1 січня 2018 року – 8810 грн.).У разі, коли в сім’ю патронатного вихователя влаштовується дитина до 1 року, дитина з інвалідністю, де одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 % за кожну дитинну. Крім того, виплачується соціальна допомога на дитину в розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на місяць (для дітей до 6 років виплачується 2984 грн, від 6 до 18 – 3720 грн). Така допомога виплачується на кожну влаштовану в сім’ю патронатного вихователя дитину і використовується для забезпечення повноцінного харчування, виховання, та розвитку дитини відповідно до її потреб.

Максимальний термін перебування дітей у сім’ї патронатного вихователя – 3 місяці, у деяких випадках – до 6 місяців.

Обов’язковими умовами створення патронатної сім’ї є :

• патронатний вихователь повинен бути безробітним;
  • у нього/неї повинен бути помічник (зазвичай член сім’ї, що проживає разом
  • чоловік, батьки, дорослі діти);
  • і вихователь і помічник проходять навчання, що складається з 12 тренінгових занять

Всім, кого зацікавила інформація, необхідно звертатися до Піщанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: смт. Піщанка, вул. Центральна, 36 або за телефоном 2-12-80.

Піщанський РЦСССДМ